Dziecko potrafi czasem zachować się odważniej niż dorosły. Ten chłopiec nie spanikował. Ocenił szybko sytuację i podjął działanie, by jak najszybciej uratować wszystkich członków rodziny. Dzięki niemu ocaleli, a mały chłopiec został okrzyknięty bohaterem.

Dziecko w pierwszym odruchu przestraszyło się ognia. Chłopiec jednak wiedział, że w sytuacji pożaru należy jak najszybciej uciekać, oraz że musi ostrzec resztę rodziny. Niestety pożar wybuchł koło jego pokoju i wbiegnięcie w głąb budynku było praktycznie niemożliwe. Postanowił coś zrobić.

Dziecko uratowało 9-osobową rodzinę

Mały Noah Woods obudził się w nocy, zobaczył na korytarzu płomienie. Nie spanikował, tylko rozejrzał się, którędy mogłaby prowadzić droga ewakuacji, pożar rozprzestrzeniał się momentalnie, chłopiec wiedział, że może wyjść tylko przez okno. Pamiętał jednak o swojej młodszej, dwuletniej siostrze, po którą wszedł do pokoju, wziął na ręce i wyniósł przez okno na zewnątrz, szybko wdrapał się z powrotem i wyniósł na rękach psa.

Chłopiec nie czekał ani chwili, pobiegł do sąsiedniego domu, by zawiadomić, co się dzieje. Mieszkał tam jego wujek, który pomógł chłopcu ostrzec rodzinę pozostałą w budynku. Wuj zadzwonił po straż pożarną. Udało się jeszcze przed jej przyjazdem wyprowadzić wszystkich. 

  1. ”Ranczo” powraca. Pojawiły się oficjalne komentarze, fani będą zachwyceni
  2. Chłopiec wysłał urodzinową kartkę do zmarłego taty. Po kilku dniach dostał odpowiedź

Chłopiec zostaje okrzyknięty bohaterem

Mały Noah uratował całą rodzinę. Chłopiec i czworo innych członków rodziny mieli lekkie poparzenia i niegroźne zatrucie dymem. To naprawdę niewiele w porównaniu do tego, że mogli nie ujść z życiem. 

Lokalna straż pożarna jest pod dużym wrażeniem odwagi chłopca. Postanowiono, ogłosić go Honorowym Strażakiem. Chłopiec otrzyma specjalne odznaczenie, Lifesaving Award. O wyczynie chłopca dowiedział się też gubernator stanu Georgia, który w swoim przemówieniu podziękował chłopcu za jego bohaterstwo. W tym momencie rodzina Noah’a zbiera środki na odbudowę domu, niestety dom nie był ubezpieczony. Powodem pożaru była wadliwa instalacja elektryczna.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

DZIECKO
Fot.unsplash.com

Ogień to nieprawdopodobny żywioł. Pożar w mgnieniu oka zniszczył cały dom.

dziecko
facebook.com/Bartow County Fire Department

Chłopiec jest bohaterem i lokalnym honorowym strażakiem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sekretny eliksir na włosy za kilka złotych. Sposób, który odkryto przez przypadek
  2. Menadżer Adele skomentowała zdjęcie Kingi Rusin. Dwa słowa wystarczyły
  3. Kotlety z grzybami. Przepis tak nieziemski, że twoja rodzina będzie się ich domagać codziennie

Źródło: edziecko.pl

Poprzedni artykułŻona Kamila Stocha zakpiła z Kingi Rusin i zdjęcia z Adele. Dodała wpis w podobnym tonie
Następny artykułNajdroższe koty świata. TOP 6 ras, które powalają na kolana
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.