Dziecko, które od dłuższego czasu chorowało, było powodem zmartwień rodziców. Nic nie wskazywało na powód choroby, a maluch czuł się coraz gorzej. Gdy mama zajrzała do kubka dziecka, znalazła powód złego samopoczucia. Natychmiast postanowiła podzielić się tą informacją z innymi rodzicami.

Dziecko, które choruje, to normalność. Częsty kontakt z rówieśnikami w przedszkolu powoduje, że maluchy non stop przynoszą jakieś zarazki do domu. Zdarza się jednak, że pociecha źle się czuje, choć nie ma ku temu żadnych powodów. Wtedy lepiej przejrzeć rzeczy, z którymi ma kontakt.

Gdy dziecko źle się czuje

Malec, który wzbudził podejrzenia swoich rodziców, od kilku dni czuł się bardzo źle. W przedszkolu nie panowała żadna choroba, dzieci miały zdrowy czas, żadne nie przechodziło infekcji, ani typowej dla tego wieku choroby zakaźnej, typu świnka lub różyczka. 

Objawy chłopca wskazywały na zatrucie, rodzice dbali więc, żeby dziecko piło i odpoczywało, mijały jednak dni, które nie przynosiły poprawy w samopoczuciu dziecka. Rodzice byli zrezygnowani. Wtedy przez przypadek odkryli powód cierpienia swojego syna. Pewnie żaden z rodziców by się tego nie spodziewał.

  1. Roksana Węgiel cierpi z powodu hejtu. Dodała bardzo emocjonalny wpis
  2. Horoskop tygodniowy. Wodnik ma przed sobą świetny czas, gorzej u Panny

Choroba ukryta w ustniku

Wielu rodziców decyduje się na zakup kubka do picia dla dzieci, który zamiast tradycyjnego smoczka, ma ten, o funkcji kubka niekapka. To znaczy, kiedy dziecko nie będzie mocno ssało, z takiej butelki nie wyleje się płyn, jeśli malec upuści kubek, lub przechyli go do góry nogami, nie ubrudzi siebie ani nic wokół. Jakby się zdawało, jest to idealne rozwiązanie. 

Mama chłopca czyściła ustnik kubka niekapka, jednak postanowiła sprawdzić, czy może on nie jest siedliskiem bakterii. Przecięła rurkę w pół, a jej oczom ukazały się zakamarki pełne zielonej pleśni. Jak się okazało, to ona była powodem ciągłego zatrucia jej syna. Rodzice, odkrywszy powód zatrucia, natychmiast zamieścili informację w Internecie, tak by ostrzec innych rodziców. Wyszło na to, że ich dziecko nie było odosobnionym przypadkiem. Post skomentowało wielu rodziców, którzy również nie umieli wskazać powodów złego samopoczucia swoich dzieci, a gdy sprawdzili stan kubków swoich pociech, wszystko zrozumieli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziecko
unsplash.com/Aditya Romansa

Rodzice nie mogli znaleźć przyczyn zatrucia swojego dziecka.

dziecko
unsplash.com/
Marcos Paulo Prado

Chłopiec miał wszystkie objawy zatrucia.

dziecko
youtube.com/Gadki Matki

Przyczyna znajdowała się w przedmiocie, bez którego małe dzieci nie mogą się obejść.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miała wziąć z nim ślub. Gdy zobaczyła na nagraniu, co robi z jej psami, odwołała wszystko
  2. KFC wprowadza ”roślinnego kurczaka”. Smak sprawia, że chętnych nie brakuje
  3. Niemowlę trafiło do szpitala z licznymi obrażeniami. Słowa matki natychmiast wzbudziły podejrzenia

Źródło: webniusy.com

Poprzedni artykułOwczarek niemiecki myślał, że jego przyjaciel nie żyje. Nagrano poruszające chwile
Następny artykułJustyna Żyła czuje się samotna? Była żona skoczka ma szukać partnera w telewizji
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.