We Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) doszło do niecodziennej sytuacji. Na komendę wbiegła roztrzęsiona kobieta, prosząc o pomoc dla swojego 2-miesięcznego dziecka, które nagle przestało oddychać. Jeden z policjantów udzielił chłopcu natychmiastowej pomocy, dzięki czemu udało się go uratować. Nagranie z brawurowej akcji trafiło do sieci.

Do opisywanego zdarzenia doszło w piątek, 19 lutego po południu we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie). Policjant udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki czemu dziecko odzyskało oddech oraz funkcje życiowe. Przewieziono go do szpitala, gdzie lekarze obserwują jego stan, aby sytuacja w przyszłości się już nie powtórzyła.

Włoszczowa: policjant uratował dziecko

Dyżurny z komendy we Włoszczowie stał się prawdziwym bohaterem, o którym w ostatnim czasie rozpisują się niemal wszystkie media w Polsce. W sytuacji kryzysowej policjant zachował zimną krew i postąpił zgodnie z procedurami.

Przypomnijmy, że w piątek 19 lutego ok. godz. 13 do miejscowej komendy policji wbiegła roztrzęsiona kobieta, która miała na rękach 2-miesięczne niemowlę. Dziecko nie miało na sobie ubranek wierzchnich.

Co więcej, kobieta miała na nogach klapki, co mogło świadczyć o tym, że matka i chłopiec opuścili miejsce zamieszkania w ogromnym pośpiechu. Nic dziwnego, w końcu chodziło o życie dziecka.

Wyraźnie zdenerwowana kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej synek w pewnym momencie przestał oddychać i stracił przytomność. Policjant, który akurat pełnił dyżur, wziął dziecko od matki, pochylił je głową ku dołowi i klepiąc po plecach, odblokował jego drogi oddechowe.

Dzięki szybkiej i stanowczej interwencji chłopiec po chwili znowu zaczął oddychać. Następnie niemowlę trafiło wraz z matką do szpitala, gdzie chłopiec jest pod stałą obserwacją lekarzy.

Policjant uratował dziecko. Nagranie trafiło do sieci

O całej sprawie napisano na stronie świętokrzyskiej policji oraz w mediach społecznościowych. Udostępniono tam również nagranie z monitoringu komendy, na którym widać całą brawurową akcję dyżurnego.

Odnośnik do filmiku oraz informacja o wydarzeniu pojawiły się m.in. na Twitterze, jednak zostały one ambiwalentnie odebrane przez internautów. 

Jednak w znacznej mierze komentarze były pozytywne, użytkownicy Internetu cieszyli się, że chłopcu nic poważnego się nie stało.

I to jest mega fajny obraz policji. Której się ufa, i do której warto iść po pomoc. Niestety to co zrobili funkcjonariusze na ulicach mocno rzutuje na całość formacji.

Mam nadzieje, że z dzieciątkiem jest wszystko dobrze. Wielkie podziękowania dla dyżurnego policjanta.

Chwała mu za to, ale temu Panu policjantowi. A nie tej milicji co klamek pilnuje przed restauracjami – można przeczytać w komentarzach.

Przypomnijmy, że stosunek do polskich funkcjonariuszy nieco się zmienił po jesiennych falach strajków związanych z protestami kobiet. Poniżej znajdziecie link do nagrania z opisywanego wydarzenia.

Zobacz zdjęcie:

O akcji poinformowano za pośrednictwem Twittera świętokrzyskiej policji. Kiedy klikniemy odnośnik, będziemy mogli zobaczyć całe nagranie z monitoringu, które znalazło się na stronie policji.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl

Poprzedni artykułAleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach pracowali nad wspólnym projektem. Właśnie pokazali efekty
Następny artykułCórka Huberta Urbańskiego jest utalentowaną artystką. Swoją pracą wspiera strajk kobiet
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl