Dziecko, dwuletnia dziewczynka, jest zakażona koronawirusem. Zanim jednak jej rodzina otrzymała ten wynik, musiała przejść naprawdę trudne tygodnie. Mama dziecka opisała w poście na Facebooku ze wszystkimi szczegółami, jak traktowano jej rodzinę, która znajdowała się na kwarantannie. Mąż kobiety jest górnikiem i wraz z rodziną znaleźli się na kwarantannie. Właśnie przez to spotkało ich wiele problemów, zanim dowiedzieli się, że córka choruje na COVID-19.

Kobieta i jej rodzina pochodzą z Rybnika. W pierwszym zamyśle mieli zakończyć kwarantannę 19 maja. Niestety plany się pokrzyżowały. Ich córeczka dostała wysokiej gorączki, wysypki i rozwolnienia. Rodzice myśleli, że to zwykła trzydniówka, tymczasem dziecko było zarażone koronawirusem. Minęło mnóstwo czasu, zanim rodzinie udzielono pomocy. Jak cytuje se.pl, kobieta w poście napisała: Ludzie na kwarantannie są jak kukułcze jaja, nikt ich nie chce, bo mogą zarażać.

Dziecko zarażone koronawirusem czekało na pomoc ponad tydzień

Post kobiety umieszczony na Facebooku jest zatrważający. Rodzina mieszka w Rybniku. Ojciec rodziny pracuje w Kopalni. Kiedy okazało się, że jeden z jego kolegów jest nosicielem koronawirusa, wszystkich pracowników wysłano na dwa tygodnie kwarantanny.

W tym czasie córka mężczyzny zaczęła gorączkować. Dwulatka nie czuła się dobrze, dlatego rodzice zadzwonili po pomoc. Gdy mała miała 40 stopni gorączki, polecono wykąpać dziecko w chłodnej wodzie. Nikt nie chciał przyjechać, by jej pomóc.

  1. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko
  2. Jackowski był pewny swego, niestety, wszystko zaczyna się spełniać. Sytuacja jest bardzo poważna, głos w sprawie zabrała Komisja Europejska
  3. Wypłata dodatkowego zasiłku dla rodziców w ciągu najbliższych dni. Ministerstwo zabrało głos

Zgubione wymazy

Gdy rodzina dzwoniła do szpitali w Raciborzu i Tychach, lekarze podobno telefonicznie radzili usunąć wysypkę kąpielą w krochmalu, obniżać gorączkę domowymi sposobami. Po jakimś czasie został wysłany wymazobus, który w końcu pobrał wydzielinę do testów. Jak się okazało, próbki zostały zgubione i należało pobrać nowe. Mijały kolejne dni, a dziewczynka wciąż gorączkowała.

W tym czasie dziecko zdecydowanie wymagało pomocy, której nikt nie chciał udzielić, bo nie wiadomo było, czy rodzina nie jest zakażona. 

– Kontakt z sanepidem jak wyżej, bez zmian – człowiek zadaje sobie pytanie, po co oni są – pisze kobieta.

Na szczęście jedna z lekarek ze szpitala w Raciborzu zadzwoniła do sanepidu i przyspieszyła telefon z wynikami dla rodziny. Okazało się, że dwulatka ma wynik pozytywny, a jej mama negatywny. Dopiero wówczas dziewczynka trafiła do szpitala i udzielono jej pomocy. Dokładne objawy koronawirusa u dzieci opisaliśmy w osobnym artykule.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziecko
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2020. Epidemia koronowirusa. Specjalne namioty pod szpitalem MSWiA.

Dziewczynka gorączkowała, na przemian czuła się źle i była pełna energii. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Duży warszawski bank ma problemy. Czy klienci powinni się obawiać?
  2. Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek
  3. Będą ogromne zmiany w 500 plus? Pieniądze miałyby trafić na konto, ale nie rodziców
  4. Corgi ma niesamowity zwyczaj przy jedzeniu. Jego pani nie może powstrzymać śmiechu, nagrała go
  5. Agnieszka Chylińska zmieniła fryzurę. Ma długie, platynowe włosy. Wygląda zjawiskowo
  6. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał

źródło: wideo.wp.p

źródło: se.pl

 

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl