Dziecko zmarło po wypiciu mleka matki. Trująca substancja dostała się do układu pokarmowego dziewczynki poprzez mleko jej matki. Kobieta nie była świadoma, co się stanie, gdy zaczęła karmić dziecko. Niestety żadna z nich nie przeżyła. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w Indiach. Kraj ten jest domem ponad 300 znanych nam gatunków węży. Spośród nich 60 jest gatunkami jadowitymi. Jadowite węże zamieszkujące Półwysep Indyjski często dysponują trucizną tak silna, że zdolną zabić dorosłego mężczyznę bez problemu. Nawet te mniej jadowite wciąż mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie dla osób o drobniejszej posturze czy o osłabionych organizmach. 

Dziecko wypiło zatrute mleko matki

Trzydziestopięcioletnia kobieta, jak każdego innego dnia, tuż po obudzeniu nakarmiła swoją trzyletnią córeczkę. Matka pochodząca z indyjskiej prowincji Uttar Pradesh karmiła piersią. Nie zdawała sobie sprawy, że we śnie została ukąszona przez węża i jego jad znajdował się w jej organizmie. Na początku wszystko wydawało się w porządku, jednak po kilku godzinach mama i dziecko zaczęły się czuć coraz gorzej. 

dziecko
unsplash.com

Dziewczynka wypiła mleko matki, którą ukąsił wąż. 

Zaniepokojona rodzina nie potrafiła ustalić, co się z nimi dzieje. Zanim kobieta i jej dziecko zostały przetransportowane do szpitala, gdzie miałyby szansę na otrzymanie pomocy, obie zmarły. Wtedy też rodzina zobaczyła węża, który pełzał po domu. Zwierzę uciekło w busz, zanim bliscy zmarłych zdążyli je złapać. Indyjska policja poinformowała, że sprawa będzie traktowana jako nieumyślne spowodowanie śmierci. 

Jak postępować w przypadku ukąszenia przez węża?

W przypadku ukąszenia przez jadowitego węża należy przede wszystkim wezwać pogotowie. To, czy takie ukąszenie będzie groźne, będzie zależeć od wielu czynników. Istotne są takie jak wiek, masa ciała stan zdrowia i miejsce ukąszenia. Im mniejsza masa ciała, tym mniej jadu potrzeba, by jakoś negatywnie na nas wpłynął. 

Niestety ta kobieta pochodziła z Indii, w których następuje prawie połowa wszystkich światowych zgonów spowodowanych ukąszeniem przez węże. Wiele z występujących tam gatunków jest jadowitych. Jedynym jadowitym gatunkiem występującym w Polsce jest żmija zygzakowata, która unika ludzi i nie atakuje niesprowokowana. 

dziecko
unsplash.com

Niestety i matka i dziecko zmarły. 

dziecko
unsplash.com

W Indiach węży jest tak dużo, że „zaklinanie” ich urosło do roli sztuki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. W sejmowej restauracji jedzą za półdarmo. Nigdzie nie znajdziesz tak taniego menu
  2. Jak zagadać do dziewczyny? 7 złotych zasad, których powinien trzymać się każdy facet
  3. ”Przyjaciele” mają już 25 lat. Ralph Lauren z kolekcją inspirowaną kultowym serialem
  4. „Mąż zostawił mnie zakrwawioną w łazience, mówiąc, że jeśli przeżyję, wróci i mnie dobije”
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

źródła: weekendowo.pl, medonet.pl

Poprzedni artykułZnaki zodiaku i ich najbardziej irytujące cechy. Sprawdź, jakich zachowań powinnaś unikać
Następny artykułTen kot został ratownikiem i ma ciekawsze życie niż większość ludzi. Gary to prawdziwy superbohater!
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego