Dziecko, o którym chcemy wam dziś opowiedzieć sprawiło, że w sieci zawrzało. Wystarczył jeden kadr z dziewczynką w roli głównej, aby posypała się lawina komentarzy. To nie pierwszy raz, kiedy w Internecie pojawia się fotografia dziecka, które padło otarią przemocy domowej. Jeśli ten problem nie jest ci obojętny, podaj to zdjęcie dalej. Wspólnie możemy więcej.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale blisko 50% Polaków akceptuje przemoc wobec najmłodszych i bezbronnych członków rodziny. Pomimo tego, że w naszym kraju panuje prawny zakaz bicia dzieci, problem ten w dalszym ciągu systematycznie do nas powraca. 

Dziecko ofiarą przemocy domowej? Nie może być na to zgody

Obok zdjęcia, które jakiś czas temu pojawiło się w sieci nie sposób jest przejść obojętnie. Niestety w dalszym ciągu wielu rodziców nie potrafi zrozumieć faktu, że bicie dzieci pod żadnym pozorem nie powinno być sposobem ich wychowywania, czy radzenia sobie z pojawiającymi się problemami.

Co więcej, nie chodzi tu o klapsa czy kolejne upomnienie. Dziecko na swoim ciele posiada krwawiące rany i liczne zadrapania. Na jej twarzy maluje się ból i niepewność. W końcu osoby, które bezgranicznie kocha po raz kolejny sprawiły, że do jej oczu napłynęły łzy. Nie przechodźmy obok tego problemu obojętnie. Dlaczego rodzice, którzy stosują na swoich malutkich pociechach przemoc fizyczną mogą czuć się bezkarni? Najmłodsi nie mają możliwości obrony ani wystarczającej siły, by walczyć z dorosłymi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  2. W „Rodzinie zastępczej” pokochały ją miliony Polaków. Po latach nie poznałby jej niemal nikt
  3. Kiedy goście wyszli, kelnerka spojrzała na napiwek. Kobieta natychmiast wybiegła za nimi z restauracji, tak szybko jak umiała
  4. Małżeństwo przeżyło tragedię. Ich dziecko zmarło godzinę po porodzie, matka zrobiła wzruszającą rzecz
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

 

Poprzedni artykułSukienki dla niskich dziewczyn. Najlepsze fasony, długości i dodatki dla niskich kobiet
Następny artykułAlicja Resich-Modlińska przeżyła traumę po zwolnieniu z TVP „To było traumatyczne przeżycie”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.