Dzień Kobiet od lat zakorzeniony jest w tradycję na całym świecie. Obchodzimy to święto od ponad 100 lat!
Według wyników sondy ulicznej, 65% Polek uważa, że 8 marca powinno się im okazać szczególną uwagę.

Co sprawi prawdziwą przyjemność?

Tego dnia szczególnie warto się zastanowić na tym, co tak naprawdę sprawia kobietom przyjemność. Pomyśl, czy na pewno trzeba wykonać wszystkie codziennie obowiązki, czy można je odłożyć na później? To nie jest dzień na przemęczanie się. Nie zmuszajmy się do tego, na co wyjątkowo nie mamy ochoty.
W tym dniu kobiety chętniej uzasadniają swój naturalny ludzki egoizm i rozpieszczają się bardziej niż zwykle. Większość z pań ucieszy drobny upominek, miły gest i życzliwe słowa,
chętniej pozwoli się też oczarować, co daje okazję bardziej nieśmiałym panom.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na mniejsze i większe prezenty na Dzień Kobiet. Będzie zupełnie w porządku, jeśli będąc kobietą, zafundujesz je sobie sama!

długopis z lśniącymi kryształkami Swarovski i modną przywieszką Disney Minnie poprawi humor w najbardziej pochmurne dni

kosmetyczka na ulubione drobiazgi każdej kobiety

książka  “Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata”, to rewelacyjna alternatywa dla miłośniczek komiksu w każdym wieku

● zgodnie z trendem eco i zdrowego żywienia, ciekawą propozycją będzie termoizolacyjna torba na lunch – jej kolorowy motyw na pewno sprawi dużo radości

● być może jest to też świetna okazja, żeby kupić modne kolczyki lub bransoletkę?

„Być kobietą w dobrym stylu”

„Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże” śpiewała Alicja Majewska ​– kto pamięta?

Jak spędzić Dzień Kobiet z klasą i w dobrym towarzystwie?

Na przykład można zaproponować wspólne wyjście z partnerem, rodziną albo koleżankami do ulubionej ​restauracji​,​ kawiarni​, ​baru ​a może do ​klubu?

Zobacz, gdzie w tym dniu jest ​muzyka na​ ​żywo​. Warto też wcześniej kupićbilety na ​kabaret​, ​stand-up​,​ ​spektakl, koncert lub wystawę.

Sprawdź ​repertuar​ ​kin​ ​– wiele sal wyposażonych jest w rozkładane fotele, które zapewnią komfortowy wypoczynek podczas seansu filmowego.

Jeśli jesteś kobietą, która woli wypoczywać solo, możesz wybrać się do miejskiego spa. Jeśli wolisz zostać w domu, wystarczy zaopatrzyć się w miły koc, książkę lub film,
włączyć płytę z ulubioną muzyką i cieszyć się świętym spokojem.

Dzień Kobiet kiedyś

Rzym

Za archetyp Dnia Kobiet możemy uznać Matronalia obchodzone w Rzymie już w starożytności, u początków istnienia imperium. Tradycyjnie, 1 marca, zamężne kobiety prosiły boginie o błogosławieństwo życia małżeńskiego, przygotowywały poczęstunek dla swoich niewolników i otrzymywały podarunki od swoich mężów. Dzisiaj na całym świecie, Dzień Kobiet jest obchodzony przez wszystkie panie, niezależnie od stanu cywilnego, statusu i wieku.

Stany Zjednoczone

Międzynarodowy Dzień Kobiet – International Women’s Day (IWD) ma swój początek w
Nowym Jorku. W Ameryce Północnej Narodowy Dzień Kobiet obchodzony był po raz pierwszy 28 lutego 1909 r.

Europa

Do popularyzacji Dnia Kobiet w Europie, przyczyniła się niemiecka aktywistka ruchu feministycznego – Clara Zetkin. To głównie dzięki niej przyjęto stałą datę Dnia Kobiet: 8 marca.

W Polsce Dzień Kobiet miał swój złoty czas w okresie PRL-u, kiedy popularnymi prezentami były pończochy, goździki, a także kawa i mydło. Aktualnie najczęściej wręczamy paniom słodycze i kwiaty, a w wielu miastach organizowane są happeningi, femi-festy i femi-manify.
Artykuł zawiera lokowanie produktów

Poprzedni artykułAnia zarabia 2200 zł. Przeczytała listę zakupów od swojego chłopaka i ścięło ją z nóg
Następny artykułKażdy chciał je kiedyś mieć. Dzisiejsze dzieciaki nie zrozumieją
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.