Dziś dzień kobiet, jedno z najważniejszych świąt podkreślających walkę kobiet o ich prawa przez lata. Dla wielu z nich walka wciąż trwa, ale jak się okazuje, nie wszyscy ją akceptują. W życzeniach z prośbą o modlitwę jeden z księży zaznaczył, że taka droga nie jest z pewnością odpowiednia dla jego parafianek. 

Parafianie mogli przeczytać taką notkę na tablicy ogłoszeń kościoła krakowskich salezjanów

Zaskakujące życzenia na dzień kobiet od księdza

Dzień kobiet to czas, kiedy dla wszystkich pań pokazują się najlepsze życzenia oraz spada na nie grad prezentów. To również święto, które od lat przypomina o roli kobiet i ich prawach. 

Kiedyś popularne były goździki i pończochy, dziś raczej tulipany i czekoladki. Jednym z obowiązkowych wydarzeń odbywających się tego dnia była Manifa, na której środowiska feministyczne pokazywały, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii praw kobiet. 

Ten rok był jednak szczególny – prężnie działający od października Strajk Kobiet zgromadził wokół siebie więcej obywatelek, niż przypuszczano. Kwestia praw kobiet w różnych sferach stała się kwestią, o której zaczęto dyskutować w wielu polskich domach. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tegoroczne święto z pewnością będzie w pewien sposób tego manifestacją. Nie wszyscy jednak podzielają podobny zapał. 

W kościele krakowskich Salezjanów pojawiły się osobliwe ogłoszenia parafialne. Wypisano na nich szokujące życzenia z okazji dnia kobiet. 

„Módlmy się, aby kobiety nigdy nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia”

Wypowiedź księdza była niezwykle znacząca i oburzyła internautów. Życzenia wydają się w ogóle nie pasować do święta, które od początku swojego istnienia było podkreśleniem roli praw kobiet w społeczeństwie. 

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze życzenia i modlitwy w ich intencji będą wyrazem uznania za miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem godności – można było przeczytać. 

Zapewne wiele kobiet wolałoby przy tej okazji być traktowanych podmiotowo. Z pewnością wielu nie spodobają się takie życzenia. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [Twitter/7awbreaker]

Poprzedni artykułWnuczka Leszka Millera złożyła życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wielu polityków nie zgodzi się z jej słowami
Następny artykułZaszła w ciążę nie odbywając stosunku płciowego. Lekarze znaleźli powód, dlaczego tak było