Do mediów trafiła fatalna i bardzo przygnębiająca wiadomość. Nie żyje niezwykle popularny dziennikarz Larry King, który przez znaczną większość swojej kariery pracował dla stacji telewizyjnej CNN. Jakiś czas temu podawano, że zachorował na koronawirusa. Miał 87 lat.

Larry King był jedną z najpopularniejszych twarzy telewizyjnych, ale również ludzie znali go z radia. Dziennikarz miał przyjemność rozmawiać z mnóstwem popularnych osób, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza ich granicami.

Nie żyje dziennikarz Larry King

Larry King przez 25 lat swojej kariery telewizyjnej prowadził w stacji CNN swój program Larry King Live. Dzięki swojej działalności był wielokrotnie nagradzany, co przekładało się na zwiększanie jego popularności. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że zachorował na koronawirusa. Niestety dziś podano informację o jego śmierci.

– Z głębokim smutkiem Ora Media ogłasza śmierć naszego współzałożyciela, gospodarza programów i przyjaciela Larry’ego Kinga, który zmarł dziś rano w wieku 87 lat w Centrum Medycznym Cedars-Sinai w Los Angeles – poinformowali przyjaciele dziennikarza. 

Niestety stan zdrowotny dziennikarza był fatalny. Na tydzień przed śmiercią trafił do szpitala, gdzie znajdował się pod nadzorem najlepszych specjalistów. Przez wiele lat chorował, a w 2019 roku przeszedł udar mózgu, który o mały włos skończyłby się tragedią. O jego hospitalizacji poinformowała stacja CNN.

–  Wieloletni współpracownik telewizji CNN, nestor amerykańskiego dziennikarstwa telewizyjnego Larry King trafił do szpitala z powodu Covid-19. 87-letni dziennikarz był przed tygodniem przyjęty do Cedars Sinai Medical Center w Los Angeles – napisali wówczas byli współpracownicy Larry’ego Kinga.

Kim był Larry King?

Larry King był jednym z najpopularniejszych dziennikarzy w Ameryce. Dzięki swojemu programowi Larry King Live otrzymał mnóstwo wyróżnień i nagród za nieocenione zasługi dla amerykańskiego dziennikarstwa. Jednak tym, co go wyróżniało na tle pozostałych dziennikarzy, było prawdopodobnie jedno z największych doświadczeń zawodowych w historii.

Dziennikarz posiada bowiem na swoim koncie… 40 tysięcy przeprowadzonych wywiadów! Co więcej, miał przyjemność rozmawiać ze wszystkimi panującymi od 1974 roku prezydentami Stanów Zjednoczonych, co świadczyło o jego niebanalnej wiedzy i zaufaniu, którym go darzono. Miał także inne cechy, które go wyróżniały na tle pozostałych dziennikarzy.

– Podwinięte rękawy koszuli, szelki, barwne krawaty i okulary w ciężkiej oprawie to charakterystyczne rysy tworzące jego wizerunek medialny – napisał o nim niegdyś portal France 24.

Larry King pracował jako dziennikarz od 1957 roku, a program Larry King Live prowadził w stacji CNN od roku 1985. Niestety to nie pierwsza smutna informacja, którą dzisiaj podajemy. 21 stycznia br. pożegnaliśmy także genialnego polskiego artystę Papcio Chmiela, twórcę komiksu Tytus, Romek i A’Tomek.

Zobacz zdjęcie:

fot. twitter.com/kingsthings

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Poprzedni artykułDoda przekazała smutne wieści. Fani nie będą zadowoleni, przy okazji zakpiła z Rozenek
Następny artykułAnna Lewandowska potwierdziła, że planuje 3. dziecko
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl