Do mediów trafiła fatalna wiadomość. Nie żyje pochodzący z Radomia, popularny polski dziennikarz – Jerzy Madejski. Jak podają lokalne media wybitny publicysta, fotografik, pisarz i pasjonat zmagał się z COVID-19. Zmarł 24 stycznia w wieku 79 lat. O jego śmierci poinformował portal radom.wyborcza.pl.

Jerzy Madejski był autorem wielu książek, a także wykładał filologię polską. Pracował dla wielu polskich gazet, zarówno radomskich, jak i ogólnopolskich. Jako dziennikarz pracował przez ponad 40 lat.

Nie żyje dziennikarz Jerzy Madejski

Radomskie media oraz ludzie powiązani z Radomiem podali bardzo smutną wiadomość. Dziennikarz Jerzy Madejski, który od jakiegoś czasu zmagał się z COVID-19 nie żyje. Jego przyjaciele opisywali go, jako człowieka niezwykle pogodnego, uśmiechniętego, radosnego i życzliwego.

Słynął nie tylko z profesjonalizmu i instynktu dziennikarskiego, którym przez lata wykazywał się podczas pracy zawodowej, ale także z ogromnego poczucia humoru i dystansu do świata. Dziennikarz zasypywał znajomych anegdotami i żartami, a słynął głównie z opowiadanych przez siebie historii. Na Facebooku pożegnał go związany z Radomiem samorządowiec Leszek Ruszczyk.

Z wielkim żalem przyjąłem informację, że w niedzielę w wieku 79 lat zmarł Jerzy Madejski, dziennikarz radomskich mediów, polonista, autor książek. Był wieloletnim przyjacielem i współpracownikiem Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu – napisał na swoim Facebooku polski samorządowiec i ekonomista Leszek Ruszczyk.

Jak podaje portal radom.wyborcza.pl dziennikarz w związku z wykrytym w jego organizmie koronawirusem został przewieziony do szpitala, gdzie przebywał aż do samej śmierci. Data pogrzebu publicysty nie została jeszcze podana do informacji publicznej.

Kim był Jerzy Madejski?

Jerzy Madejski był dziennikarzem pasjonującym się także fotografiką, pisarstwem, a także publicystyką. Na świat przyszedł w 1942 roku, a większość swojego życia spędził w Radomiu, gdzie ukończył IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego.

Na studia wyjechał do Łodzi, gdzie studiował i ukończył filologię polską na tamtejszym Uniwersytecie Łódzkim. Następnie powrócił do ukochanego Radomia, z którym związał swoje życie zawodowe. Pierwotnie pracował w Echu Skórzanych, by potem przejść do Słowa Ludu.

Jego konikiem zawodowym była publicystyka. Poświęcał długie reportaże ciekawym i znanym osobom i ich historiom, a także swojemu rodzinnemu miastu, które bardzo kochał. Do końca kariery zawodowej tworzył Gazetę Radomską. Był także zapalonym fotografem, a swoje dzieła prezentował na różnych wystawach.

Niestety to nie pierwsza smutna wiadomość, którą dzisiaj podajemy. Niedawno przyszło nam pożegnać także znanego dziennikarza Larry’ego Kinga, o czym przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Dziennikarz
fot. facebook.com/ruszczyk.radom

Zmarł dziennikarz Jerzy Madejski. Był zakażony koronawirusem. Miał 79 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radom.wyborcza.pl, press.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl