Dziennikarz Polskiego Radia, związany z rozgłośnią od lat 90. i były dyplomata nie żyje. TVP właśnie przekazało druzgocące informacje i żegna wybitnego Polaka, który znany był również poza granicami kraju. Jego praca przyczyniła się wielu osobom.

Polskie media właśnie obiegła tragiczna wiadomość. Niestety, zmarł wybitny dziennikarz, od lat związany z Polskim Radiem. Tak wielka strata, to dla niektórych prawdziwy cios. W mediach społecznościowych w poruszających słowach żegna go kolega z redakcji.

Nie żyje znany polski dziennikarz

Niestety, nie żyje uznawany polski dziennikarz, który z Polskim Radiem związany był od 1990 roku. Tragiczne informacje o śmierci Witolda Krzesińskiego przekazało TVP.

Smutna wiadomość natychmiast obiegła polskie media. W mediach społecznościowych wieloletniego przyjaciela Witolda Krzesińskiego i pracownika Polskiego Radia pojawił się poruszający wpis.

Akurat jestem w Radiu, kiedy na wszystkich nieoczekiwanie spadła ta wiadomość. Znałem Witka ok. 30 lat, spotykaliśmy się, kiedy pracował w Niemczech, potem razem robiliśmy audycje w Jedynce – napisał na Facebooku Andrzej Gralewski.

– Świetnie mówił po niemiecku i angielsku. Pamiętam, jak szlifował tłumaczenie polskiego tekstu na język niemiecki, który Portal zamówił w agencji zawodowych tłumaczy. Podkreślał błędy i mówił: Niemiec by tak nie powiedział, to jest szkolna niemczyzna – wspominał zmarłego dziennikarza w ciepłych słowach. 

Widzieliśmy się kilka dni temu, bo nasze redakcje są na tym samym pietrze. Smutek, tylko tyle mogę napisać – dodał na koniec.

  1. Nie żyje ukochana polska aktorka i piosenkarka. Miała 62 lata
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. TVP bije na alarm. Wykryto niebezpieczeństwo, skutki mogą być opłakane

Kim był Witold Krzesiński?

Witold Krzesiński był dziennikarzem redakcji niemieckiej Radia Polonia, producentem w Informacyjnej Agencji Radiowej i wydawcą w Jedynce, korespondentem Polskiego Radia w Niemczech, konsulem RP w Hamburgu i p.o. ambasadora w Australii. W ostatnim czasie był wydawcą Polskiego Radia 24. Z wykształcenia dziennikarz był germanistą.

Śmierć tak wyjątkowego dziennikarza, ale i osobistości, jaką był Witold Krzesiński to ogromna strata. Przyjaciele i współpracownicy nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Bliskim i rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

Zmarł dziennikarz Polskiego Radia, były dyplomata Witold Krzesiński. W Polskim Radiu był obecny z przerwami od 1990…

Opublikowany przez Andrzeja Gralewskiego Sobota, 31 października 2020

Nie żyje znany polski dziennikarz Witold Krzesiński. W mediach społecznościowych Andrzeja Gralewskiego pojawił się poruszający wpis.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Carrefour wychodzi naprzeciw zaskoczonym Polakom. Możesz liczyć na specjalne ulgi do 9 listopada
  2. Podjęli decyzję. Otwierają granicę. Polscy turyści chętnie jeżdżą w kierunku egzotycznych państw
  3. Maciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
  4. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
  5. Sprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
  6. Anna Dymna przerwała milczenie. Opowiada o walce o życie, jest zdruzgotana
  7. Wygląda zjawiskowo, smakuje obłędnie, a robi się je w 15 minut. Każdy kto spróbuje, będzie błagać o przepis

źródło: tvp.info

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.