Dziewczynka pochodząca z Grenady w stanie Missisipi, pewnego poranka miała dziwne objawy – nie mogła chodzić, nieustannie się przewracała, miała także wielki problem z mówieniem. Mama 5-latki myślała, że córka jest zaspana. To jednak było coś innego. Prawda wyszła na jaw dzięki śladowi na głowie. Diagnoza okazała się naprawdę druzgocąca.

Dramatyczna sytuacja spotkała Kailyn Kirk. Dziewczynka nie mogła mówić i się poruszać. Jessica Griffin – matka 5-latki myślała, że to kwestia zaspania. Niestety u małej zdiagnozowano wyjątkowo niebezpieczny paraliż kleszczowy.

Dziewczynka z dziwnymi objawami

Problemy 5-letniej Kailyn zaczęły się z samego rana. Ta, gdy tylko próbowała wstać z łóżka, upadła. Próby wstania były bezskuteczne. Do problemów z poruszaniem się, doszły problemy z mową. Matka dziewczynki była przekonana, że to kwestia zaspania córki.

Była coraz bardziej zaniepokojona. Gdy zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak, natychmiast pojechały do szpitala. U dziewczynki został zdiagnozowany paraliż kleszczowy. Ten spowodowany był neurotoksyną, która znajdowała się w ślinie kleszcza, który wbił się w głowę dziewczynki.

  1. Komisja Europejska ostrzega. Alert dotyczy rzeczy przeznaczonych dla dzieci
  2. Dziadek wykładał ogród starymi gazetami. Powód może zadziwić, efekty powalają
  3. Maffashion zadała Andrzejowi Dudzie fundamentalne pytanie. Podobne słowa nie przyszłyby nam do głowy

Dziewczynka z paraliżem kleszczowym

Paraliż kleszczowy to porażenie mięśni oraz organów oddechowych. Może on doprowadzić nawet do uduszenia. Główne objawy to ból mięśni, problemy z mową, ospałość i paraliż mięśni zaczynający się od stóp. Dziewczynka miała sporo szczęścia, że mama i lekarze zareagowali w porę. Nie zagraża jej już żadne niebezpieczeństwo.

– Po masie badań krwi i tomografii komputerowej lekarz zdiagnozował to jako paraliż kleszczowy! Na miłość boską proszę, sprawdzajcie, czy wasze dzieci nie mają kleszczy! To jest częstsze wśród dzieci niż u dorosłych – pisała w mediach społecznościowych matka dziewczynki.

My również apelujemy o ostrożność.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziewczynka
fot. Facebook.com – Jessica Griffin

Dziewczynka była bezsilna.

dziewczynka
fot. Facebook.com – Jessica Griffin

Dziś jest już zdrowa.

dziewczynka
fot. pixabay.com

Kleszcze są naprawdę niebezpieczne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
  2. Katastrofa kolejowa, są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Tragedia u naszych sąsiadów
  3. Madonna pokazała się w samych majtkach. Jednak to nie jej ciało najbardziej przyciąga uwagę, a twarz
  4. Nie żyje Barbara Pec-Ślesicka. Cała Polska pogrążona w żałobie
  5. TVP jednak zmienia zdanie? Powróci uwielbiany program, który miał zniknąć
  6. Ogromna katastrofa, na miejscu 11 zastępów straży i 10 karetek. Trwa dramatyczna akcja służb

Źródło: kowbojki.pl

 

Poprzedni artykułIle do koperty na ślub? Kwoty w 2020 roku powalają. Zdziwi was, kto najbardziej dostaje po kieszeni
Następny artykułNikt nie wie, co łączyło Kayah i Rafała Trzaskowskiego. Tajemnica właśnie wyszła na jaw, ogromne zaskoczenie
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.