Doszło do tragedii w Zielonej Górze. Nie żyje 14-letnia dziewczynka, która została potrącona przez pociąg. Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności nieszczęsnego wypadku, a ruch pociągów został wstrzymany — poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, jak donosi Polsat News.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy kierowca pociągu był trzeźwy
  • Co wynika ze wstępnych ustaleń śledczych
  • Gdzie ruch drogowy został wstrzymany i na ile
  • Do jakiej innej nastoletniej śmierci doszło na przestrzeni ostatnich dni

Krótko przed godz. 18. w czwartek do służb wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu.

Nastolatka została potrącona przez pociąć PKP Intercity relacji Świnoujście — Kraków. Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować — czytamy na stronie.

Nie żyje 14-letnia dziewczyna. Potrącił ją pociąg

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że dziewczynka prawdopodobnie znalazła się na torach w miejscu, które nie było strzeżone, ani nie ma wyznaczonego przejścia bądź przejazdu. Niestety, ale to już kolejna śmierć nastoletniej dziewczyny w ciągu ostatnich dni.

Małgorzata Stanisławska przekazała PAP również, że na miejscu pracują już policjanci, którzy prowadzą oględziny oraz inne czynności pod czujnym okiem prokuratora. Udało się ustalić, że maszynista pociągu, w momencie wypadku, był trzeźwy.

— Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek — dodała, jak cytuje ją Polsat News.

Rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec poinformował PAP również o tym, że w związku z wypadkiem ruch drogowy między Czerwieńskiem a Zieloną Górą został wstrzymany na dwie godziny. Dodał, że dla pasażerów pociągu biorącego udział w zdarzeniu rozważane jest wprowadzenie komunikacji zastępczej.

Jak na razie bardzo mało wiadomo w tej sprawie, ponieważ doszło do niej stosunkowo niedawno. Na miejscu z pewnością pracują wszelkie odpowiednie służby, które starają się dociec prawdy.

Dziewczynka nie żyje. To kolejna nastoletnia ofiara

To już kolejna nastoletnia ofiara, o które da się usłyszeć w mediach w ciągu ostatnich dni. Niedawno informowaliśmy o 13-letniej Patrycji, którą najpierw poszukiwała cała rodzina i okolice, a ostatecznie jej ciało znaleziono porzucone na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich.

Nastolatka zginęła w wyniku rany zadanej ostrym narzędziem. Później okazało się, że dziewczynka była w ciąży. Do zabójstwa przyznał się 15-letni kolega Patrycji, Kacper. W czwartek zapadła decyzja sądu w jego sprawie. To właśnie on ma być rzekomym ojcem dziecka, które nosiła pod sercem 13-latka.

Chłopak od samego początku był w kręgu podejrzanych, ponieważ gubił się w swoich własnych zeznaniach. Najpierw twierdził, że Patrycja poszła sama do autobusu, jednak policja odnalazła świadka, który widział ich razem. Więcej na ten temat znajdziecie >tutaj<.

Rodzinie oraz bliskim ofiar pragniemy złożyć wyrazy współczucia.

Poprzedni artykułMatylda Damięcka wyśmiała Kaję Godek. Jej rysunek podbija sieć, napis na pewno nie spodoba się aktywistce
Następny artykułDowbor zachwyca się Barbarą Kurdej-Szatan w stroju kąpielowym. Mistrzowski komentarz żony
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl