Dziewczynka została zaatakowana przez 46-latkę na jednej z osiedlowych ulic w Jaworznie, 13 lipca. Kobieta bez żadnej przyczyny uderzyła kamieniem prosto w głowę dziecka. Do internetu trafiły zdjęcia sprawczyni, która jak się okazało była bardzo dobrze znana policji w Jaworznie. Dzięki pomocy przypadkowych osób kobietę udało się schwytać.

Dziewczynka uległa poważnym obrażeniom po uderzeniu kostką brukową. 6-latkę przewieziono do szpitala i wykonano wielogodzinną operację. W poszukiwaniach sprawczyni napaści na dziecko okazał się być pomocny internet. Dzięki zdjęciom, jakie umieściła śląska policja, szybko odnaleziono niebezpieczną kobietę.

Dziewczynka uderzona kamieniem – nie są znane motywy 46-latki

Niestety policji nie udało się ustalić powodów takiego zachowania kobiety. Jak poinformowało RMF24, 46-latka jest osobą bezdomną, dobrze znaną jaworzańskim funkcjonariuszom. Po uderzeniu dziecka w głowę poszukiwano jej pod zarzutem usiłowania zabójstwa.

Na szczęście następnego dnia po zdarzeniu udało się ją ująć w małopolskiej miejscowości Chrzanów. Kobietę zauważyła para jadąca samochodem na trasie wylotowej z Chrzanowa w kierunku Oświęcimia. 46-latka siedziała na przystanku autobusowym. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Mowa ciała i gesty mówią więcej niż słowa. Ekspert ujawnił, co naprawdę czuła Agata Duda podczas wystąpienia, aż ciężko uwierzyć
  2. Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?
  3. Małgorzata Trzaskowska skrytykowana przez Ilonę Łepkowską. Scenarzystka podsumowała pierwsze damy

Zatrzymana 46-latka z Jaworzna

Para, która zauważyła kobietę, oddaliła się na bezpieczną odległość i nie spuszczając oka z poszukiwanej, zawiadomiła policję. Funkcjonariusze szybko przybyli na miejsce i dokonali zatrzymania. Według relacji RMF24 kobieta nie stawiała oporów.

Niestety, na Śląsku na początku lipca miał także miejsce niebezpieczny wypadek. Samochód potrącił dwulatka, który szedł za rękę z mamą przez pasy. Policja poszukuje sprawcy, który uciekł z miejsca wypadku. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziewczynka
fot. facebook.com/policja śląska

Świadek zauważył kobietę i poinformował policję.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze
  2. Tragiczna wiadomość rano, katastrofa kolejowa u naszych sąsiadów. 200 pasażerów jechało pociągiem
  3. Detektyw Krzysztof R. oskarżony o poważne przestępstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności
  4. Współpracownik śmierdzi? One znały ten problem. Dzielą się swoimi rozwiązaniami
  5. TVN wydał oficjalne oświadczenie. Uwielbiany dziennikarz odchodzi ze stacji, Kinga Rusin zabrała głos
  6. Żona Cezarego Żaka po 35 latach zdradziła, co działo się za zamkniętymi drzwiami. Tylko najbliżsi wiedzieli

Źródło: rmf24.pl, slaska.policja.gov.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl