Dziewczynka sprzed ponad wieku uchwycona na zdjęciu wygląda w bardzo szczególny sposób. W Internecie pojawiło się wiele teorii spiskowych na temat tego, co oznacza to dla naszych czasów. Przyjrzyjcie jej się dokładnie i zwróćcie uwagę, czy nie dostrzegacie w tej twarzy zaskakującego podobieństwa do kogoś dobrze wam znanego?

Zdjęcie z 1898 roku przykuło ostatnio uwagę wszystkich Internautów. Szczególnie jedna osoba na nim – dziewczynka patrząca się w stronę aparatu, wydaje się szczególna. Nie trzeba długo się jej przyglądać, żeby dojść do wniosku, że do złudzenia przypomina znaną na całym świecie nastoletnią aktywistkę klimatyczną, pochodzącą ze Szwecji Gretę Thunberg. 

Podróżniczka w czasie?

Pojawiły się liczne teorie na temat tego, jak to możliwe, że dziewczynka sprzed ponad 120 lat wygląda niemal identycznie co szesnastoletnia aktywistka. Oczywiście żartobliwie, większość Internautów zdała się dojść do wniosku, że rozwiązanie tej zagadki jest oczywiste — Greta przybyła z przyszłości, po tym, jak doświadczyła, w jakim kierunku zmierza nasz świat.

dziewczynka
fot. twitter.com/bob_mertens_, twitter.com/GretaThunberg

Widzicie to podobieństwo? 

Podobieństwo między dzieckiem z końca XIX wieku a nastolatką z naszych czasów rzeczywiście jest niezwykłe. Dziewczynki są podobne do siebie jak dwie krople wody. Obie mają niemal identyczny kształt twarzy, oczu, ust, taki sam nos. Na pewno wy również dostrzegacie, że ciężko je rozróżnić!

Kim jest Greta Thunberg?

Greta Thunberg jest 16-letnią aktywistą, która znana jest na całym świecie ze swojej inicjatywy strajku szkolnego dla klimatu. Zapoczątkowała swoją działalność, opuszczając co tydzień piątkowe zajęcia. Jej celem jest zwrócenie uwagi polityków i osób u władzy i skłonienie ich do podjęcia działań, które doprowadzą do zahamowania kryzysu klimatycznego.

Wielokrotnie nagradzana, Greta Thunberg odmówiła przyjęcia na przykład Nagrody Środowiska przyznanej jej przez Radę Nordycką. Nastolatka wielokrotnie podkreśla, że nagrody i uznanie ze strony opinii publicznej nie są nikomu potrzebne. To, co chce osiągnąć, to zainteresowanie ze strony polityków.

Niestety, pomimo jej szlachetnych działań, przez wiele osób u władzy jest ignorowana lub wręcz obrażana. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziewczynka
fot. twitter.com/bob_mertens_

Zdjęcie zwróciło uwagę wszystkich Internautów.

dziewczynka
fot. wikipedia.org, Parlament Europejski

Greta Thunberg jest naprawdę niezwykłą osobą, ale taki obowiązek nie powinien spoczywać na ramionach dziecka, co ona sama często podkreśla. 

ZOBACZ TEŻ:

źródła: twitter.com/bob_mertens_, wikipedia.org/wiki/Greta_Thunberg

Poprzedni artykułGolden retriever zjeżdża na plecach z górki. Właścicielka nagrała jego uroczą zabawę
Następny artykułJaka sukienka dla niskiej osoby z dużym biustem? Porady stylistów
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego