Dziewczynka, która przyszła na świat w Zgierzu (woj. łódzkie) została przebadana pod kątem koronawirusa. Oboje rodzice są nosicielami groźnego koronawirusa. Czy dziecko również urodziło się chore? Znamy stan niemowlaka.

Dziewczynka urodziła się w trakcie pandemii koronawirusa. Niestety, jej rodzice okazali się być chorzy na COVID-19. Lekarze, zaraz po urodzeniu dziecka przeprowadzili testy na obecność koronawirusa. Jego wynik może zaskoczyć.

Czy dziewczynka jest zarażona koronawirusem?

Klara, bo takie imię otrzymała dziewczynka, była narażona na zarażenie koronawirusem. Jej rodzice są zarażeni koronawirusem. Dziecko było więc w grupie podwyższonego ryzyka. Po porodzie noworodek został odseparowany od swojej matki. Przeprowadzono testy, czy jest zarażone. Znamy jego wynik.

Jak podaje marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber w Dzienniku Łódzkim, dziecko okazało się nie być nosicielem wirusa SARS-CoV-2. Ale jest to jedyna radosna wiadomość, ponieważ noworodek od pojawienia się na świecie jest odizolowany od swoich rodziców. 

  1. Łamiące serce nagranie. Po powrocie ze szpitala pielęgniarz spojrzał na syna i zalał się łzami
  2. Niemal wszyscy popełniają 1 błąd przy robieniu naleśników. Ważny szczegół, o którym wielu zapomina

Czy dziecko może zarazić się od zakażonej matki?

Sam SARS-CoV-2 jest nową mutacją koronawirusa o nazwie SARS. Jest to na tyle nowy wirus, że niewiele jeszcze można powiedzieć na jego temat. Kobiety w ciąży zakażone wirusem już się zdarzały. Nie ma jednak badań potwierdzających, by chora matka przeniosła wirusa na swoje dziecko. Już w grudniu, gdy pojawiła się epidemia, zanotowano przypadki, gdzie ciężarna kobieta miała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Po urodzeniu dzieci natychmiast odseparowywano i przeprowadzano testy.

Niemowlęta przebadane pod kątem koronawirusa otrzymywały wyniki negatywne. Natychmiast izolowano je od chorych matek. Zanotowano jednak nieliczne przypadki, w których noworodek był zakażony. Nie jest jednak jasne, czy do zakażenia doszło przed porodem, czy po. Badania na ten temat są prowadzone. Faktem jednak jest, że zaobserwowano, że dzieci zakażonych ciężarnych, rzadko zarażają się koronawirusem. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziewczynka
fot. unsplash.com @dickensd

Dziewczynka przyszła na świat w trakcie pandemii koronawirusa. Oboje rodzice byli nosicielami SARS CoV-2. Na szczęście dziecko nie zostało zakażone.

dziewczynka
unsplash.com/ Jonathan Borba

Trudno wyobrazić sobie szczęście rodziców, gdy dowiedzieli się, że Klara jest zdrowa. Izolacja będzie bardzo trudna, szczególnie dla maleństwa, które od pierwszych minut życia potrzebuje dotyku matki.

dziewczynka
unsplash.com/ Hush Naidoo

Dziewczynka spędzi pierwsze tygodnie w izolacji, czekając, aż jej rodzice wyzdrowieją. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. „Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje”
  2. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
  3. Znęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
  4. Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego ma być bardzo uroczysty. Niestety, nie wiadomo kiedy się odbędzie
  5. Dowiedziała się, z kim spotyka się jej syn i przeżyła szok. Płakała i błagali z mężem, by ją zostawił
  6. “Lekarz powiedział mu, że nie musi się martwić“. Zmarł 19-latek, najpewniej był zakażony

Źródło: dzienniklodzki.pl

Poprzedni artykułGwiazda TVN padła ofiarą oszustwa. Wydała ostre oświadczenie
Następny artykułKatarzyna Cichopek z mężem zbiją fortunę? Wymyślili, jak zarobić na kwarantannie „Już ponad tysiąc osób”
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.