Lelum.pl

TRICOLORS/East News

Dziś Jolanta Kwaśniewska ma urodziny. Kim byli rodzice byłej pierwszej damy?

3 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat pełniła funkcję pierwszej damy, jednak nie wszyscy wiedzą, kim właściwie byli jej rodzice. Żona byłego prezydenta urodziła się w Gdańsku, a jej rodzina ma niezwykłą historię.

Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat pełniła funkcję pierwszej damy, jednak nie wszyscy wiedzą, kim właściwie byli jej rodzice. Żona byłego prezydenta urodziła się w Gdańsku, a jej rodzina ma niezwykłą historię.

Choć od zakończenia prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego minęło już 17 lat, zarówno on, jak i jego żona, Jolanta aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i dla wielu rodzin są prawdziwym wzorem. Byłą parę prezydencką lata temu połączyło silne uczucie, a jego owocem była Aleksandra, która dziś jest jedną z uwielbianych postaci w mediach.

Jolanta Kwaśniewska starała się, mimo obowiązków, stworzyć dom pełen miłości , jednak sama za młodych lat doświadczyła nietypowego traktowania ze strony bliskich. Rodzice pierwszej damy mieli za sobą niełatwą przeszłość.

Jolanta Kwaśniewska świętuje urodziny. Jej rodzina ma niezwykłą historię

Jolanta Kwaśniewska urodziła się w Gdańsku, jako druga z trzech córek. Jej matka, Anna była księgową. Ojciec, Julian Konty zaciągnął się do Wojsk Ochrony Pogranicza, gdzie otrzymał stopień pułkownika. Nie dziwi zatem fakt, że w domu panowała dyscyplina , a sama Jolanta Kwaśniewska miała wspomnieć, że rodzice traktowali ją jak syna, a nawet zwracali się do niej „Włodziu”.

Dziadek ze strony ojca służył w armii austriackiej, a podczas I Wojny Światowej trafił do niewoli. Mrożącą krew w żyłach przeszłość miał także sam Julian, który w 1943 roku zamieszkiwał wraz z bliskimi tereny, na których w owym czasie rozegrała się krwawa łaźnia. Ojciec przyszłej pierwszej damy cudem ocalał z rzezi wołyńskiej.

Losy rodziny zostały mocno naznaczone historią. Sama Jolanta Kwaśniewska, wychodząc za mąż w 1979 nie mogła wiedzieć, że w przyszłości jej mąż zostanie głową narodu, jednak kiedy to się stało — dzielnie wspierała Aleksandra i wzięła na siebie opiekę nad córką oraz obowiązki domowe, a dziś stanowi wzór dla wielu kobiet — jako działaczka społeczna , dama, a także kochająca matka.

Dlatego też z okazji 67. urodzin życzymy byłej pierwszej damie wszystkiego, co najlepsze.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Rodzinka.pl”. Kacper Boski już tak nie wygląda. Mateusz Pawłowski kończy 18 lat! [GALERIA]
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. „Lepiej, żeby prawda nie ujrzała światła dziennego”. Hakiel zamieścił tajemniczy wpis ws. rozstania z Cichopek

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Edyta Górniak zaśpiewa dla papieża. TVP już się szykuje
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Ivan Komarenko cieszy się sielskim życiem w Rosji, a w komentarzach chryja. Wystarczyło jedno zdanie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Joanna Opozda wydała oświadczenie. Jej prywatne nagrania i zdjęcia trafiły do sieci, była w dramatycznym stanie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Papież Franciszek znalazł się w szpitalu. Watykan właśnie zabrał głos
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Fizjoterapeuta właśnie przekazał, co ze zdrowiem Marty Kubackiej
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Smutne wieści z rodziny Maryli Rodowicz. Artystka nie będzie miała wnuków zbyt szybko, niestety
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]