Dziwne choroby, na jakie cierpieli ci ludzie, dzisiaj zapewne zostałyby wyleczone za pomocą prostych operacji, jeszcze w niemowlęctwie. Niestety, oni żyli w dużo trudniejszych czasach, w których mało zaawansowana medycyna oraz uprzedzone społeczeństwo sprawiały, że ich przyszłość nie rysowała się różowo. Większość z tych osób jest nam znana, ponieważ jedyne miejsce, w którym mogli się odnaleźć był cyrk.

Dziwne choroby uczyniły ich sławnymi

1.Podwójny Człowiek

dziwne choroby
fot. The thing, sideshows.fandom.com

Jean Libbera urodził się z wrośniętym w jego ciało pasożytniczym bratem bliźniakiem, o imieniu Jacques, który był żywy i mógł normalnie się poruszać. Jego głowa znajdowała się we wnętrznościach brata.

2.Wielki Lentini

dziwne choroby
wikipedia.org

Francisco Lentini, znany jako Wielkie Lentini również urodził się z pasożytniczym bliźniakiem — niewykształconym bratem syjamskim. W młodości używał trzeciej nogi do gry w piłkę, kiedy jego rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, dołączył do cyrku i stał się sławny.

3.Francuski Anioł

dziwne choroby
fot. IISG, wikipedia.org

Mistrz wrestlingu urodził się w górach Ural dwójce Francuzów, jako Maurice Marie Joseph Tillet. Przez większość młodości w jego wyglądzie nie było nic niezwykłego. Dopiero w wieku 17 lat zaczął zauważać na ciele nietypową opuchliznę. Kiedy rozpoczęła się II wojna światowa, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i zaczął walczyć jako Francuski Anioł.

4.Dziewczyna Wielka Stopa

dziwne choroby
wikipedia.org

Fanny Mills urodziła się w 1860 roku, w czasach, kiedy dziwne choroby praktycznie dyskwalifikowały ludzi z normalnego życia. W wieku 25 lat rozpoczęła karierę w cyrku, rok później wyszła za mąż za starszego 20 lat mężczyznę, który w zamian za poślubienie jej otrzymał farmę i 5 tysięcy dolarów.

5.Dziewczynka Wielbłąd

dziwne choroby
fot. wikipedia.org

Ella Harper urodziła się z chorobą, przez którą jej kolana zginały się w drugą stronę, sprawiając, że dziewczynka mogła poruszać się jedynie na czworaka. Do trupy cyrkowej dołączyła w wieku 12 lat, pozostawiła za sobą to życie cztery lata później, planując zdobycie edukacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać
  2. Ksiądz gwałcił Iwonę, od kiedy skończyła 12 lat. Kazał jej o tym mówić w konfesjonale
  3. Panna młoda była gotowa, by powiedzieć „tak”. Nagle pan młody zatrzymał ją i zwrócił się do innej kobiety
  4. Syn rozbił stary wazon. Gdy mama zobaczyła, co było w środku, natychmiast zawołała męża
  5. Rozwiodła się z mężem, który znęcał się nad nią i dziećmi. Po 10 latach dostała list, odebrało jej mowę
  6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja

źródła: webniusy.com, wikipedia.org

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego