Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Edward Hulewicz nie żyje. Legendarny artysta i gwiazdor „Sanatorium miłości” miał 84 lata
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 04.09.2022 17:54

Edward Hulewicz nie żyje. Legendarny artysta i gwiazdor „Sanatorium miłości” miał 84 lata

Edward Hulewicz
fot.youtube.com/Edward Hulewicz

Bliscy, fani i widzowie TVP pogrążeni w żałobie. W wieku 84 lat odszedł Edward Hulewicz, wspaniały artysta, wykonawca hitu, który zna każdy fan „Sanatorium miłości”. Do samego końca dzielnie stawiał czoła chorobie i zarażał energią. 

Głos tego artysty zna każdy wielbiciel „Sanatorium miłości„. To właśnie Edward Hulewicz odpowiadał za kultową czołówkę programu „Bo życie jedno mam”. Choć sam nigdy nie trafił do ekipy Marty Manowskiej, dziś z żalem żegnają go bohaterowie serii.

Jego największy hit śpiewała cała Polska. Edward Hulewicz zmarł w wieku 84 lat

„Bo życie jedno mam i chwil nie tracę na wspomnienia” — te słowa zna niemal każdy widz TVP. Kultową czołówkę „Sanatorium miłości” śpiewają nie tylko fani, ale także sami uczestnicy. Niestety, właściciel legendarnego głosu, który słyszymy w każdym odcinku właśnie przegrał walkę z nowotworem.

Edward Hulewicz, bo o nim mowa, jeszcze w ubiegłym roku wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a publiczność wiwatowała, kiedy wykonywał swój przebój. Jednak dla starszych fanów, artysta był prawdziwa legendą. To on odpowiadał za powstanie formacji Tarpany, która wypuściła nieśmiertelny utwór „Siała baba mak”. W szczycie popularności zespół dorównywał popularnością Czerwonym Gitarom i Trubadurom.

Kompozytor śpiewał także „Za zdrowie pań”, „Serdeczne życzenia”, czy „Nie pytaj”. Jednak to rok 2019 i pierwsza edycja „Sanatorium miłości” przyniosło mu drugą młodość.

Ta piosenka tak nas wzruszała, że po prostu płakaliśmy z radości. Przypominaliśmy sobie nasze najlepsze chwile w życiu i powtarzaliśmy „bo teraz jest mój czas”. Szkoda, wielka, wielka szkoda, że coraz częściej odchodzą idole z naszej młodości – skomentowała tę smutną wieść Wiesława Kwiatek, bohaterka 1. edycji.

Edward Hulewicz zmagał się z chorobą. Teraz przegrał walkę

Jeszcze w 2017 roku, w rozmowie z „Polskim Radiem” Edward Hulewicz stwierdził, że nie ma żadnego kompleksu związanego ze swoim wiekiem. Nie można było oprzeć się wrażeniu, że prezenterka miała do czynienia z 50-latkiem, a nie z kimś, kto kilka dni wcześniej świętował 80. urodziny. O swoje zdrowie dbał m.in. poprzez regularne uprawianie sportu i wegetarianizm.

Niestety, zarażający optymizmem i energią artysta zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Od lat walczył z nowotworem, a jego stan znacznie pogorszył się pod koniec lipca tego roku, kiedy przeszedł zakażenie COVID-19.

Kompozytor od kilku dni przebywał w hospicjum. Zmarł w otoczeniu najbliższych. O jego śmierci ze smutkiem poinformował Program Pierwszy Polskiego Radia.

W wieku 84 lat zmarł Edward Hulewicz — piosenkarz estradowy, autor tekstów, kompozytor. Znany m.in. z takich hitów, jak „Za zdrowie pań”, czy „Bo życie jedno mam” – czytamy na Facebooku.

Edward Hulewicz
Edward Hulewicz
Edward Hulewicz

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Sanatorium miłości”: Edward porzucił ukochaną w chorobie, by potem poprosić ją o rękę. Będzie ślub?
  2. Żona Rutkowskiego podjęła decyzję, przeprowadza się do innego domu. Ujawniła powód
  3. Ania Ziemba z „Sanatorium miłości” przeszła metamorfozę. Wygląda jakby ubyło jej 15 lat

Źródło: Pomponik, Super Express, WP Teleshow