Edward Żentara był bardzo popularnym i lubianym aktorem. Zajmował się także reżyserią. W 1986 główną rolą w filmie Siekierezada zyskał ogromną popularność wśród młodych widzów. Był wielkim fanem sportu, pracował w teatrze. Gazeta Krakowska ujawniła wspomnienia jego sąsiadów z nocy, kiedy aktor targnął się na swoje życie.

We wspomnieniach sąsiadów zamieszkujących blok Edwarda Żentary, noc, w której aktor popełnił samobójstwo, była bardzo dziwna i pełna zaskakujących wydarzeń. Wszystko szalało, a jedna z sąsiadek przeczuła, że dzieje się coś bardzo złego.

Edward Żentara — samobójstwo

Aktor popełnił samobójstwo w bloku przy ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Sąsiedzi wspominają, że tamtej nocy, rusztowania uderzały o fasadę budynku, rozpętał się straszny wiatr, sąsiedzi twierdzą, że nękało ich ciągłe poczucie niepokoju. Jedna z sąsiadek obudziła się w środku nocy, pewna, że stało się coś złego.

Edward Żentara mieszkał w mieszkaniu służbowym należącym do Tarnowskiego teatru, w którym pracował. Tej nocy, z 25 na 26 maja w 2010 roku, aktor popełnił samobójstwo. Gazeta Krakowska wspomina, w jaki sposób aktor targnął się na swoje życie.

Edward Żentara nie żyje

Gazeta Krakowska cytuje raport sporządzony z miejsca zdarzenia. Do znalezienia ciała doszło rano. Asystent Żentary udał się do mieszkania, bo aktor nie pojawił się w pracy, widok, jaki tam zastał, spowodował, że do dziś nie chce o tym mówić.

Aktor popełnił samobójstwo w pokoju, przecinając sobie żyły podudzi. Próbował dojść do łazienki, upadł tuż nad wanną. Elżbieta Potoczek-Bara z tarnowskiej prokuratury relacjonowała zdarzenie:

-To dziwny sposób popełniania samobójstwa. W mojej karierze nie spotkałam się z takim przypadkiem. Z reguły ludzie przecinają sobie żyły w nadgarstkach albo na szyi. Przecięcie żył odpiszczelowych jest niezwykle bolesne, bo równocześnie dochodzi do uszkodzenia ścięgien.

Artysta zostawił list pożegnalny. Podjął tak tragiczną decyzję z powodu licznych problemów osobistych. W środowisku aktorskim nie raz słyszeliśmy o targnięciach się na życie. Samobójczą śmiercią zginął także aktor znany z serialu Nieśmiertelny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Edward Żentara
fot. eastnews.pl/TOMASZ ZUKOWSKI

Żentara uwielbiał sport, był obsadzany w rolach wojskowych i policyjnych.

edward żentara
fot. kadr z filmu Siekierezada

Rolą w ekranizacji powieści Edwarda Stachury, Żentara zyskał ogromną popularność.

edward żentara
fot. kadr z filmu karate po polsku

Aktor zapisał się w pamięci widzów także rolą w popularnym dramacie Karate po polsku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Poruszające słowa żony Wiesława Gołasa o grobie męża

Źródło: gazetakrakowska.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl