Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Edyta Golec poinformowała o wyjeździe z Polski. Już za miesiąc znana rodzina wyruszy zachwycać fanów w USA
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 24.08.2022 12:16

Edyta Golec poinformowała o wyjeździe z Polski. Już za miesiąc znana rodzina wyruszy zachwycać fanów w USA

edyta golec
TRICOLORS/East News

Najsłynniejsi wykonawcy polskiej muzyki ludowej opuszczają Polskę. Edyta Golec poinformowała, że wszystko jest już gotowe. Za miesiąc kultowa uOrkiestra wyruszy za ocean, aby podbijać serca nowej publiczności. Wiemy, kto jeszcze wystąpi w USA. 

Tegoroczne wakacje są niezwykle intensywne dla orkiestry z Milówki. Jak przyznała Edyta Golec, muzycy skaczą „od festiwalu do festiwalu”, a kolejnym scenom wyczekującym na ich występ nie ma końca.

Teraz słynnych braci czeka wielka podróż. Wszystko jest gotowe, już za miesiąc opuszczą kraj, aby zagrać przed publicznością w USA.

Edyta Golec wraz z uOrkiestrą opuszcza Polskę. Muzycy z Milówki wystąpią za oceanem

Powoli zbliża się kres cotygodniowych występów na świeżym powietrzu i letnich festiwali, jednak kultowa uOrkiestra największe wydarzenie roku ma, jak się wydaje, jeszcze przed sobą. Tylko w ostatnich dniach zagrali m.in. na Festiwalu Przebojów Weselnych w Mrągowie, a także w Strzegomiu, Kolbuszowej i Szydłowej. A już niebawem opuszczą Polskę.

Jakiś czas temu na Instagramie Edyta Golec poinformowała fanów, że jesienią zespół rusza na podbój zagranicznej publiczności. 2 października w Central Park odbędzie się Polish&Slavic Pulaski Day Festival, czyli obchodzony w części Stanów Dzień Kazimierza Pułaskiego, który stał się na tamtejszych ziemiach bohaterem walki o niepodległość.

Właściwie będzie to zwieńczenie trzydniowej trasy koncertowej po USA, ponieważ muzycy z Milówki wcześniej wystąpią także w Chicago oraz New Britain w Connecticut. Za oceanem zabrzmią największe przeboje polskich artystów, a na scenie w Nowym Jorku pojawią się także Cleo, Mesajah, czy Rafał Brzozowski.

W relacji Edyta Golec z dumą pochwaliła się momentem odbioru paszportów. Wraz z mężem specjalnie udali się na krakowskie Stare Miasto, aby odebrać dokumenty. Choć nie mogliśmy dostrzec ich twarzy, łatwo można wyobrazić sobie na nich wyrazy ekscytacji i szerokie uśmiechy.

Edyta Golec
Edyta Golec

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Paweł Golec pochwalił się zdjęciem z rodzinnych wakacji. Jego córki są już prawie dorosłe
  2. Maryla Rodowicz niesamowicie schudła, jest lżejsza o 17 kg. Wiemy, jak tego dokonała
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska w stroju kąpielowym. Pokazała oszałamiająco zgrabne nogi