Lelum.pl

fot. lelum.pl

Edyta Górniak dziękuje Patrykowi Vedze. Jego film poruszył ją do głębi

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Edyta Górniak podziękowała Patrykowi Vedze za jego najnowsze dzieło.

Edyta Górniak podziękowała Patrykowi Vedze za jego najnowsze dzieło.

Edyta Górniak jest do głębi poruszona najnowszą produkcją Patryka Vegi. Dokument wywołał na piosenkarce takie wrażenie, że ta postanowiła osobiście podziękować reżyserowi.

Edyta Górniak poruszona Oczami diabła

Oczy diabła to najnowszy film dokumentalny w reżyserii Patryka Vegi. Produkcja porusza temat handlu dziećmi. Dzieło jest dostępne w internecie. Film wywołał niemałe kontrowersje. Z jednej strony chwaląca Edyta Górniak, z drugiej rzesza ekspertów, którzy zgłaszają uwagi.

Narracja filmu została zbudowana na historii młodej matki, która stara się sprzedać własne dziecko do agencji towarzyskiej. Eksperci, ale także osoby postronne zarzucają Vedze absolutny brak wrażliwości, przekręcanie faktów, brak rzetelności oraz podżeganie do ksenofobii.

Vega rozmawia przed kamerą z ciężarną, z handlarzem dziećmi i z pośredniczką działającą między nimi. Na zdrowy rozum handlarze dziećmi powinni trzymać język za zębami. A tu nie, handlarz początkowo zgadza się tylko na skomplikowane, skrywające jego tożsamość połączenie internetowe, ale później spotyka się z Vegą i gada, zresztą po polsku, jak najęty, przez kilkadziesiąt godzin. A niby dlaczego? – recenzuje na łamach Gazety Wyborczej Jacek Szczerba

Mimo negatywnych opinii, wśród odbiorców nie brak pozytywnych rekomendacji. Do grona osób, które uważają produkcję za wartościową i wartą uwagi znalazła się Edyta Górniak.

Diva postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Jak to w przypadku Edyty Górniak bywa, nie obyło się bez podniosłego słownictwa . W swoim wpisie w mediach społecznościowych gwiazda postanowiła podziękować Vedze za wyreżyserowanie i produkcję dokumentu.

Górniak dziękuje

Wokalistka postanowiła wyrazić w mediach społecznościowych swoje wzruszenie, jakie niewątpliwie ją ogarnęło po obejrzeniu filmu Patryka Vegi. Co o

Szanowny Panie Vega, w imieniu własnym, jako matki i w imieniu wszystkich, potencjalnie uchronionych od teraz dzieci, dziękuję panu całym sercem, że był pan gotów tak głęboko zanurzyć się w piekle, by zrobić ten film. To, że odważył się pan pokazać ludziom tak szczelnie ukrywany temat, dotyczący notabene wielu państw, zasługuje na wielki podziw, wdzięczność, szacunek i uznanie dla pana. – zaczęła swój wpis Edyta Górniak.

Nie ulega wątpliwości, że Edyta Górniak wierzy w siłę przekazu mediowego. Jej zdaniem film powinien oddziałać na społeczeństwo i zmienić sposób postrzegania świata.

Jeśli ten film niczego nie zmieni w naszym wspólnym rozumieniu, to naprawdę jako ludzie nie jesteśmy godni tu być. Dziękuję panu, że był pan gotów przyjąć tak potworne obciążenie psychiczno-emocjonalno-duchowe na siebie, aby zebrać wszystkie materiały, i aby ten film mógł powstać. – kończy Edyta Górniak swój wpis.

Zobacz zdjęcie:

Edyta Górniak dziękuje Vedze

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Tak świat dowiedział się o oświadczynach Dawida Kubackiego. Reakcja Marty była zaskakująca
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Maciej Rock ujawnił, jakie ma relacje z Piotrem Gąsowskim. Cała prawda wyszła na jaw
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Czarno białe zdjęcie na profilu Marty Kubackiej, a pod nim słowa wsparcia i życzenia zdrowia. Cała Polska jednoczy się w modlitwie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Edyta Golec, jak bogini. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy, biała suknia, kwiaty we włosach. Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >
Oktawian Góral

Humanista, który w dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]