Edyta Górniak znów nie gryzła się w język. Polska piosenkarka w swoim ostatnim nagraniu powiedziała, że znika z mediów społecznościowych, bowiem spotykała ją wala hejtu. Nic dziwnego, skoro z jej ust padły słowa o tym, że w szpitalach leża statyści, a Bil Gates dokonuje selekcji ludzkości. Jeden z lekarzy zareagował na to, mówiąc: Myślałem, że najgorszą rzeczą, jaką zrobiła pani Edyta, było zaśpiewanie hymnu na Mistrzostwach Świata.

Edyta Górniak w ostatnich latach jest znana zdecydowanie bardziej jako jurorka w programach talent-show oraz kobieta wierząca w teorie spiskowe, aniżeli piosenkarka.

Edyta Górniak ostro skrytykowana przez lekarza

Wokalistka znów dała popis swej wiedzy podczas relacji live na swoim Instagramie, który trwał niemal 3 godziny. Górniak powiedziała tam m.in., że Bil Gates dokonuje selekcji ludzkości, maseczki dzielą naród, a w szpitalach leżą statyści. Takie słowa spotkały się z potężną krytyką specjalistów.

Suchej nitki na Edycie Górniak w rozmowie z portalem WP Kobieta, nie pozostawił dr Michał Domaszewski:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Myślałem, że najgorszą rzeczą, jaką zrobiła pani Edyta, było zaśpiewanie hymnu na Mistrzostwach Świata, ale widzę, że są gorsze rzeczy. Ja mam krótki apel, żeby pani Edyta nie szkodziła polskiej ochronie zdrowia. W ten sposób szkodzi naprawdę wielu ludziom, sieje dezinformacje – powiedział lekarz.

Ponadto dr Domaszewski zasugerował, że może warto wokalistce zaproponować pracę salowej w szpitalu, gdzie leżą wspomniani „statyści”.

Bardzo stanowcze słowa ze strony prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej odnośnie Górniak

Profesor Andrzej Matyja prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej zdecydowanie zareagował na słowa Edyty Górniak, które stanowczo potępił.

– Musimy potępiać wręcz, i to powinno należeć do państwa, postawy nieodpowiedzialne. Jak ja słyszę od jednej publicznej osoby, że my w szpitalach przetrzymujemy statystów i że nie ma koronawirusa, to ta osoba pewnie swoją wiedzę ma z czasów starożytności. […] Wystąpiłem do ministra zdrowia i do organów ścigania, by to z urzędu ścigać takie osoby, które wyrażają się w tak nieodpowiedzialny sposób – skomentował prezes NRL.

Źródło: PUDELEK

Ukończyłem studia dziennikarskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Za sobą mam pracę m.in. w redakcjach: Radio Gol, UMK TV, czy Zagranie.com. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz do mnie adresowaną wiadomość na aleksy.kielbasa@iberion.pl