Edyta Górniak: pochodzenie wokalistki budzi spore zaskoczenie. Nie była pierwszą osobą w swojej rodzinie obdarzoną artystyczną duszą. Miłość do muzyki i wrażliwość ma we krwi. Kim był jej ojciec? 

Relacje z rodzicami potrafią być niezwykle skomplikowane. Bardzo dobrze wie o tym Edyta Górniak. Pochodzenie artystki przez lata było dla niej zarówno powodem do dumy, jak i źródłem wielkiego cierpienia. Niestety nie zdążyła ostatecznie uregulować stosunków z bardzo bliską jej osobą. Edyta Górniak: pochodzenie gwiazdy zaważyło na jej całym życiu. Chociaż sama jest kochającym i czułym rodzicem, przez lata boleśnie odczuwała brak wystarczającej troski ze strony kogoś, kto powinien się nią opiekować i wspierać. 

Edyta Górniak: pochodzenie gwiazdy

Edyta Górniak przyszła na świat jako córka Grażyny i Jana. Mężczyzna był Romem i grał w słynnym zespole Don Wasyla. To właśnie po nim gwiazda odziedziczyła wrażliwość i talent muzyczny. 

Niestety, nie było jej dane zbyt długo cieszyć się szczęśliwym dzieciństwem. Jak informuje portal fakt.pl, miała zaledwie sześć lat, kiedy ojciec zdecydował się opuścić rodzinę. Przyczyną rozstania Jana i Grażyny miały być rzekomo nadużywanie przez mężczyznę alkoholu i częste kłótnie w domu. Od tamtej pory relacje artystki z rodzicem już nigdy nie były idealne.

Przyjaciel Jana Górniaka, Don Wasyl, wspominał, że Edyta miała ogromny żal do taty o odejście i jego okoliczności. Mimo tego on pozostawał dumny z kariery córki i zawsze ciepło ją wspominał.

– Jej tata bardzo za nią tęsknił. Mimo że nie mieli kontaktu, on zawsze się ciepło o niej wypowiadał. Oglądał jej występy i był z niej dumny. Pamiętam, jak ją podziwiał i mówił, że widzi w niej siebie. […] Niestety Jan lubił sobie wypić i to go zgubiło, odciągnęło od rodziny. Ona opowiadała nam o tym, jak źle wspomina sceny z dzieciństwa. Na samo wspomnienie bardzo płakała – opowiedział Don Wasyl w rozmowie z portalem fakt.pl.

Czy Edyta Górniak spotkała się ponownie z ojcem?

Artysta wspomina także, że Edyta Górniak miała próbować odnowić kontakt z ojcem przed swoim ślubem z Dariuszem Krupą. Niestety, Jana nie udało się odnaleźć. Wg ustaleń portalu viva.pl mężczyzna dowiedział się o narodzinach swojego wnuka, Allana, z mediów. Nigdy nie poznał chłopca i w 2007 roku zmarł po ciężkiej chorobie nowotworowej. Artystka głęboko przeżyła jego śmierć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Edyta Górniak pochodzenie
fot. screen z youtube.com @The Voice of Poland

Edyta Górniak: pochodzenie artystki jest dla niej powodem dumy, ale także źródłem wielu bolesnych wspomnień.