Edyta Pazura stara się przełamywać społeczne tabu związane z depresją. Żona Cezarego Pazury publicznie przyznała się do swojej choroby, na którą, jak informuje Wprost, zapada coraz więcej osób w każdym wieku. Współmałżonka znanego aktora w programie Dzień Dobry TVN udzieliła wywiadu na ten temat. Opowiedziała m.in. o tym, jak wygląda walka z depresją. Czułam, jak ziemia osuwa mi się spod nóg.

Edyta Pazura na początku października na kanale YouTube Just Keep Living poruszyła kwestię depresji oraz depresji poporodowej. Teraz o wszystkim opowiedziała również w studio Dzień Dobry TVN.

Edyta Pazura: depresja

Edyta Pazura jest bardzo aktywna w swoich mediach społecznościowych zarówno na Instagramie, jak i na YouTubie, na którym prowadzi własny kanał Just Keep Living. To właśnie na tych platformach często dzieli się z internautami różnymi momentami ze swojego życia.

Ostatnio gwiazda prowadziła rozmowę na żywo z psychiatrą Aleksandrą Piętą na temat depresji. To wtedy po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o jej chorobie.

— Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo. […] Otruto nam psa, śmierć bliskich, a dom spalił się w dziwnych okolicznościach. Nasz majątek życia. Myślałam, że po tym wszystkim nic mi już nie zaszkodzi, i przyszła ona… „Pani Depresja” — wyznała na kanale.

Ostatnio zona Cezarego Pazury była gościem programu Dzień Dobry TVN. Na antenie opowiadała o swojej walce z chorobą oraz o tym, jak to się właściwie zaczęło i kiedy przyszło.

Gwiazda wspomina, że sama nie wie, jak to się zaczęło. Przyznała, że dla niej pandemia była momentem, kiedy wiedziała, że coś zaczyna się z nią dziać. Zaznaczyła, że zawsze ma plan na swoje życie, ale kiedy przyszła pandemia, kobieta przestała go mieć.

— Czułam, jak ziemia osuwa mi się spod nóg. Zaczęłam źle sypiać, a właściwie to w ogóle nie spałam. Charakteryzował mnie brak koncentracji. Byłam smutna, nic mnie nie cieszyło. Mój mąż zobaczył, że coś jest nie tak ze mną. Powiedział: słuchaj, znam cię 14 lat, coś jest nie tak, musisz jakoś sobie pomóc — zwierzyła się w studio TVN.

  1. Tragedia w rodzinie Matyldy i Mateusza Damięckich. ”Jego serduszko się zatrzymało, a my wraz z nim”, nie żyje Edward Stankiewicz
  2. Lekarz ujawnił, co wyrabia się w szpitalu na Narodowym, wstydzi się sam za siebie. „Wyszydzają nas”, kuriozalne sytuacje
  3. Siwiec przekazała światu radosną nowinę. Wszyscy patrzą tylko na jej brzuszek, gratulacje spływają z całej Polski

Edyta Pazura: ważna jest pomoc najbliższych

Edyta Pazura przyznała, że w walce z depresją pomoc najbliższych jest bardzo ważna. Chory musi czuć, że ma wsparcie i opiekę.

— Rola najbliższych osób chorujących na depresję, czy nawet jak mamy jakieś załamanie, jesteśmy smutni, jest bardzo ważna. Usłyszenie od najbliższej osoby: przesadzasz, nic się nie dzieje, to są hormony — to najgorsze, co możemy usłyszeć. Bo nie dość, że mamy problem, to jeszcze nie mamy wsparcia od najbliższej osoby — powiedziała.

Jednak Edyta i jej najbliżsi mają powody do radości i dumy. Leczenie żony Cezarego Pazury idzie zgodnie z planem i gwiazda ma się już dużo lepiej, niż wcześniej. W leczeniu bardzo pomaga jej mąż, a Edyta w rozmowie Magdą Mołek w programie TVN Style W roli głównej opowiadała m.in. o tym, jak niektóre media nie wierzyły w ich związek. Nagranie z wywiadu można również znaleźć na YouTubie.

Życzymy jej szybkiego powrotu do pełni sił i zdrowia.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Na swoim kanale niedawno poruszyła problem depresji.

Edyta Pazura
fot. instagram.com/edyta_pazura

W jej mediach społecznościowych pojawił się również temat depresji poporodowej.

Edyta Pazura
fot. kadr z programu „Dzień Dobry TVN”, dziendobry.tvn.pl

W rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej chorobie.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na ulice
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę
  4. Poznajecie? To uwielbiana polska gwiazda, znają ją wszyscy
  5. Grażyna Torbicka o braku dzieci, ma dość. ”Reaguję, jakby były we mnie dwie Grażyny. Pierwsza czuje się dotknięta, cała się w sobie kurczy”
  6. Czego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywiste
  7. Marta Linkiewicz pokazuje wdzięki w prześwitującej bluzce. Ponętne zdjęcie gwiazdy Fame MMA (FOTO)

Źródła: instagram.com, youtube.com, dziendobry.tvn.pl

 

Poprzedni artykułŚwierzyński jeszcze niedawno jako ekspert w TVP: „Wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, kiedy skończy się węgiel”
Następny artykułEwa Bilan-Stoch: ”Gdy założyłam klub, usłyszałam, że baba powinna siedzieć w domu.” Teraz motywuje inne kobiety
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl