Edyta Wojtczak: mąż zostawił ją i uciekł za granicę. Gwiazda telewizji nigdy nie marzyła o popularności, ważniejsza była dla niej rodzina. Gdy jej ukochany wyjechał za granicę, ta czekała na niego 30 lat.

Legendarna spikerka TVP nazywana pieszczotliwie przez widzów Edytką miała naprawdę fascynujące życie. Nie zawsze obfitowało ono jednak w szczęśliwe wydarzenia. Najcięższym z nich była z pewnością ucieczka ukochanego spikerki. Edyta Wojtczak: mąż był dla niej całym światem. Dlaczego ją porzucił?

Edyta Wojtczak: mąż gwiazdy uciekł za granicę

Spikerka TVP zawsze marzyła o założeniu rodziny. Już na początku jej kariery w telewizji zauroczył ją pewien operator, Michał Szymański. Starszy o pięć lat szybko zawrócił jej w głowie. Edyta Wojtczak zawsze rozgraniczała jednak życie prywatne od zawodowego.

O ich związku wiedzieli tylko nieliczni współpracownicy, wieść o ich ślubie w 1969 rozeszła się jednak zaskakująco szybko. Wszyscy byli zaskoczeni wieścią, że spokojna spikerka związała się ze skorym do zabawy i alkoholu operatorem kamery.

Dziennikarka, która nie zdradzała wielu szczegółów z życia prywatnego przyznała, że marzy o rodzinie. Kochała dzieci i zwierzęta, bardziej od bycia gwiazdą interesowało ją założenie własnego rodzinnego gniazda. Los chciał jednak inaczej.

Mąż Edyty Wojtczak ją porzucił

Lata 80 były dla Edyty Wojtczak czasem prawdziwego osobistego dramatu. W 1981 roku tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego jej mąż postanowił uciec z kraju. Powodem miał być nieuregulowany stosunek do służby wojskowej. Dla dziennikarki to był prawdziwy cios.

Edyta Wojtczak: mąż zniknął właściwie z dnia na dzień, a w 1999 roku, kilka lat po jej ostatnim występie w telewizji, całkowicie zerwał z nią kontakt. Spikerka przyznaje, że jego wyjazd sprawił, że jej świat się zawalił. Przeżywała naprawdę trudne chwile i mimo wianuszka adoratorów, pozostała wierna miłości do męża. 

Co stało się z Michałem Szymańskim? Życie na emigracji mu się nie układało. Najpierw wyjechał do Wielkiej Brytanii, później do Stanów Zjednoczonych, gdzie wspierał go Jerzy Antczak, przyjaciel z Polski. Zgubiła go jednak skłonność do alkoholu. Żona czekała na niego prawie 30 lat i nigdy nie powiedziała o nim złego słowa. Edyta Wojtczak: mąż spikerki zmarł pod koniec lat 90. roku w USA. Sławna żona do dziś pozostała samotna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Igor Herbut będzie ojcem! Znamy płeć dziecka
  2. Oliwia Borycka, córka Borixona, to znana YouTuberka
  3. Ile zarabia Justyna Steczkowska? Stawki gwiazdy to prawdziwy kosmos

ZOBACZ ZDJĘCIA:

edyta wojtczak: mąż
fototeka.pl

Edyta Wojtczak od zawsze była uwielbiana przez widzów TVP.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPaweł Domagała dostał główną rolą w serialu! „Żmijowisko” będzie hitem Canal+
Następny artykułBeata Tyszkiewicz powiedziała, co myśli o Dodzie. Nikt nie spodziewał się tak szczerych słów!
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.