Egzamin ósmoklasisty został odwołany. Ze względu na bezpieczeństwo, w placówce nie odbędą się także egzaminy w pozostałe dni (środa, czwartek). Uczniowie będą mogli do niego przystąpić dopiero w lipcu. Wszystko przez panującą pandemię i wykrytego koronawirusa u jednego z nauczycieli.

Sytuacja miała miejsce w województwie mazowieckim, w szkole podstawowej w Gielniowie. U jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Miejscowy sanepid o pozytywnym wyniku kobiety dowiedział się dopiero w sobotę. Szkolne władze musiały szybko podjąć decyzję. 

Niespodziewana kwarantanna

Jeszcze niedawno w szkole podstawowej w Gielniowie, nauczycielka prowadziła konsultacje dla uczniów klas ósmych. Miały na celu przygotowanie ich do nadchodzących dni – egzamin zbliżał się wielkimi krokami. Kobieta w międzyczasie wykonała testy na obecność koronawirusa, wynik okazał się pozytywny. Po odebraniu wyników nauczycielka od razu została skierowana na przymusową, domową izolację. Podobnie stało się z jej rodziną.

W związku z zaistniałą sytuacją, kwarantanną zostały objęte osoby, z którymi kobieta miała do czynienia w ostatnim czasie. W tym gronie znalazło się szesnaścioro uczniów, oraz ich rodzice. W sumie kwarantanną zostało objętych około 70 osób. Kolejne testy odbędą się w tym tygodniu.

  1. Danuta Holecka zaczęła mówić, a widzowie zamarli. Nikt nie spodziewał się, że na żywo wypowie podobne słowa
  2. Jedzenie fasolki szparagowej może grozić ogromnym niebezpieczeństwem. Musisz zawsze pamiętać o 2 zasadach
  3. Poszła do ginekologa, bo miała jeden problem. Lekarz nie mógł uwierzyć, kiedy zobaczył co wyciągnął z jej miejsc intymnych

Egzamin ósmoklasisty odwołany

W związku z zaistniałą sytuacją podjęto trudną decyzję. Ze względu na zagrożenie, dyrektor szkoły, wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną jak i rodzicami dzieci, podjęli decyzję o zmianie terminu egzaminów.

Zdecydował, że egzaminy ósmoklasisty, które miały się odbyć w najbliższych dniach (poniedziałek, wtorek oraz środę) nie dojdą do skutku. Został wyznaczony nowy termin – przypada on na 7-9 lipca.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

egzamin
fot. unsplash.com./Feliphe Schiarolli

W jednej ze szkół egzamin ósmoklasisty, uczniowie napiszą nieco później.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ksiądz nie zostawił na rządzących suchej nitki ws. LGBT. “Kreują demony nienawiści, słowa mogą zabijać”
  2. Pilne ostrzeżenie RCB dla Polaków. Sprawa jest poważna, są ofiary śmiertelne
  3. Nastolatka włożyła sobie do ust palec policjanta. Po chwili wydarzyła się niedopuszczalna rzecz
  4. GIF wycofuje znane leki. Doszło do pomyłki, w opakowaniach były inne środki
  5. Zostawiła niemowlę ze swoim partnerem. Mężczyzna wysłał jej nagranie, kobieta nie mogła uwierzyć co zrobił
  6. Agata Duda nie ma powodów do radości, dostała bezlitośnie szczery list. Padają w nim słowa o rozwodzie, cierpliwość gwiazdora Gogglebox się skończyła

Źródło: tvp.info

 

Poprzedni artykułWielka radość w życiu Zenka Martyniuka. Gwiazdor czekał tygodniami, w końcu ogłoszono wspaniałą nowinę
Następny artykułAnna Sieklucka wzięła ślub? Aktorka „365 dni” pokazała zdjęcia, jej kreacja powala na kolana
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.