Elżbieta Słoboda: choroba gwiazdy nie ustępowała mimo jej usilnych starań. Aktorka chorowała na okrutną chorobę, która stopniowo odbierała jej sprawność. Niestety, chociaż  marzyła o wyzdrowieniu, nie chciała pomocy lekarzy. Dlaczego postąpiła w tak zdumiewający sposób? Prawdę wyjawił dopiero bliski przyjaciel Słobody: Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów. 

To była jedna z największych tragedii, która w 2018 roku dotknęła świat polskiego show-biznesu. Elżbieta Słoboda: choroba nie chciała jej opuścić przez wiele lat. Gwiazda robiła wszystko, żeby móc odzyskać utracone zdrowie — wszystko oprócz korzystania z pomocy lekarzy. Niestety, metody, do jakich się uciekła, ostatecznie okazały się nieskuteczne. Na co chorowała Elżbieta Słoboda? Dla większości osób, które dotyka to schorzenie, diagnoza jest równoznaczna z wyrokiem śmierci. Czy aktorka miała choćby dzień szansy, by uratować życie? Pożegnanie jej bliskiego przyjaciela było dla wszystkich szokiem!

Na co chorowała Elżbieta Słoboda?

Jak podaje portal se.pl, Elżbieta Słoboda chorowała na raka. Zbigniew Hołdys, bliski przyjaciel gwiazdy, wyjawił, że dowiedziała się o nowotworze na długo przed śmiercią. Ostatnie lata życia Słobody były wypełnione walką z chorobą. Odeszła 14 marca 2018 roku. W chwili śmierci miała 59 lat

Elżbieta Słoboda: choroba aktorki była nieuleczalna?

Elżbieta Słoboda: rak aktorki ustąpiłby, gdyby zdecydowała się na skorzystanie z pomocy lekarzy? Po śmierci przyjaciółki Zbigniew Hołdys poinformował opinię publiczną, że zrezygnowała z tradycyjnych metod leczenia nowotworu. Zamiast udać się do szpitala, postawiła na holistyczne metody

— Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów — wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne — cytuje Zbigniewa Hołdysa portal gala.pl

Możemy tylko spekulować, czy aktorka miałaby szansę na wyleczenie, gdyby zdecydowała się skorzystać ze zdobyczy zachodniej medycyny. Bliscy Elżbiety Słobody nie zdecydowali się ujawniać, w którym momencie zwróciła się w kierunku metod naturalnych. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy rozpoczęła drogę holistyczną, gdy tradycyjne metody zawiodły, czy od początku nią podążała. 

Elżbieta Słoboda: rodzina aktorki miała do niej żal?

Nie wiadomo, czy Elżbieta Słoboda utrzymywała kontakt ze swoją rodziną. W mediach próżno szukać doniesień na temat jej związków czy dzieci. Co znamienne, w nekrologu gwiazdy, który został opublikowany w Gazecie Wyborczej, o śmierci aktorki zawiadomili przyjaciele, studenci oraz koledzy z pracy, a nie mąż czy rodzeństwo

W show-biznesie trudno znaleźć osoby, które cieszyłyby się tak wielką sympatią, co Elżbieta Słoboda. Aktorka była bardzo lubiana przez swoich współpracowników czy podopiecznych. Do grona jej najbliższych przyjaciół należał między innymi Bogusław Linda czy wspomniany Zbigniew Hołdys. W niezwykle ciepły sposób wspominała ją także Małgorzata Foremniak, z którą wiele lat spotykały się na planie serialu I kto tu rządzi, gdzie wcielały się w role matki i córki. 

Elżbieta Słoboda: choroba była wielkim dramatem zarówno dla samej aktorki, jak i jej licznych przyjaciół. Gdyby nie nowotwór, prawdopodobnie jeszcze przez wiele lat pozostawałaby aktywna zawodowo i bawiła widzów swoim wybitnym talentem.

ZOBACZ ZDJĘCIA ELŻBIETY SŁOBODY:

elżbieta słoboda: choroba
fot. filmpolski.pl/Polsat

Elżbieta Słoboda przez kilka lat walczyła z nowotworem. 

elżbieta słoboda: choroba
fot. filmpolski.pl/Polsat

Elżbieta Słoboda: choroba ostatecznie doprowadziła do przedwczesnej śmierci aktorki. 

elżbieta słoboda: choroba
fot. filmpolski.pl

Elżbieta Słoboda zmarła na nowotwór w wieku 59 lat. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Jackowski mówi, co wydarzy się w Polsce już za 3 dni. Dla wielu to będzie prawdziwa katorga 
  2. Sprawa wygląda bardzo poważnie. Nowe doniesienia ze szpitala o stanie zdrowia gwiazdy disco-polo 
  3. Suknia ślubna, która wywołała tysiące komentarzy. Jest najbrzydsza, a może najpiękniejsza?
  4. Oliwia Bieniuk ma jaśniejsze włosy i założyła różową sukienkę. Wygląda przepięknie!
  5. Jak schudła Anna Kalczyńska? Dziennikarka zdradziła sekret swojej świetnej figury
  6. Jak uratować zniszczone włosy po trwałej? 5 Poznaj 5 kroków do pięknej fryzury!
  7. Zuzanna Borucka zablokowana przez Instagram. YouTuberka zażartowała ze zbrodniarzy wojennych

źródła: fakt.pl, se.pl, gala.pl, wyborcza.pl, pl.wikipedia.org

Poprzedni artykułAgnieszka Chylińska jest dumna z pochodzenia. Wokalistka otwarcie mówi o miłości do swojego miasta
Następny artykułChłopiec choruje na bielactwo. Otuchy dodaje mu pies, który zmaga się z tą samą chorobą
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.