Elżbieta Zającówna już od wielu lat nie gości na ekranach naszych telewizorów. Niezapomniana aktorka, którą widzowie zapamiętali na długo z ról w takich filmach jak Seksmisja czy 07 zgłoś siękilkanaście lat temu zachorowała i to właśnie choroba wywarła wpływ na jej decyzje i patrzenie na świat.

Kiedyś wytłumaczyła, dlaczego odeszła z aktorstwa. Wyjaśniła, że z wiekiem przewartościowała swoje życie.

Kiedy poważnie zachorowałam, zrozumiałam, co jest w życiu najważniejsze. Zmieniło się moje podejście do zawodu. Powiedziałam sobie, że nie będę umierać na scenie — powiedziała w jednym z wywiadów.

Elżbieta Zającówna nagle zniknęła z ekranów z powodu choroby

Po raz ostatni mogliśmy ją zobaczyć w serialu Polsatu Na kocią łapę, który pojawił się na ekranie w 2008 roku. Niedługo potem słuch o aktorce zaginął. Okazuje się, że artystka skupiła się na pracy dla fundacji Polsatu, w której w 2010 roku została wiceprezesem.

Od urodzenia choruje na  zaburzenie krzepliwości krwi (choroba Von Willebranda). Aktorka podkreśla, że choroba pozwala jej na lepsze zrozumienie swoich podopiecznych z fundacji. Przez schorzenie musiała w przeszłości porzucić marzenia o karierze sportowej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dlatego właśnie oddała się aktorstwu i szybko okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Jej kariera na ekranie to było pasmo sukcesów. Udało jej się stworzyć takie kreacje bohaterów, które zostaną zapamiętane na jeszcze bardzo długo.

Jedną z najpopularniejszych ról, która jednocześnie przyniosła jej ogromną popularność, była postać  pielęgniarki Hanny Trzebuchowskiej w niezwykle popularnym pod koniec lat 90. serialu TVP Matki, żony i kochanki.

Oprócz sławy aktorstwo dało jej coś jeszcze. To właśnie w tej branży odnalazła miłość u boku swojego męża Krzysztofa Jaroszyńskiego, z którym ma córkę Gabrielę. Para jest ze sobą już od ponad 30 lat.

Elżbieta Zającówna porzuciła aktorstwo i zajęła się fundacją

Elżbieta Zającówna już kilkanaście lat temu postanowiła całkowicie porzucić polski show-biznes. Rzadko pojawiała się nie tylko na ekranie, lecz także branżowych imprezach. Jednak ostatnio zrobiła wyjątek.

Mogliśmy ją zobaczyć na nagraniach świątecznego show w reżyserii Zbigniewa Zamachowskiego, który zostanie opublikowany w sieci. Jak dziś wygląda 62-letnia aktorka?

Okazuje się, że niewiele się zmieniła! Ma tę samą fryzurę, tym razem jednak w kolorze brąz. Z pewnością żaden z fanów nie miałby kłopotu, by rozpoznać aktorkę po tych ponad dziesięciu latach przerwy aktorskiej. 

Nagranie świątecznego show pojawi się na stronie Urzędu Dzielnicy Żoliborz, nie podobno dokładnie daty, ale możemy spodziewać się publikacji w najbliższych dniach. 

Zobacz zdjęcia:

Elżbieta Zającówna
fot. TRICOLORS/East News

Jej kariera była pasmem sukcesów. Jednak nagle aktorka zniknęła z ekranów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Monika Zamachowska (@monikazamachowska)

 

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: instagram.com, teleshow.wp.pl

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl