Emeryci liczyli na 500 plus na wakacje 2020. Projekt miał objąć również ich. Jak się jednak okazuje, poprawka Senatu została odrzucona. Stało się to zaledwie dwa dni po drugiej turze wyborów prezydenckich 2020. Jak wiadomo – to właśnie emeryci w głównej mierze przyczynili się do wyborczego sukcesu Andrzeja Dudy, gdyż większość z nich poparła właśnie jego. 

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny we wtorek odrzuciła propozycję Senatu w sprawie bonu turystycznego także dla emerytów i rencistów. Zostaną nim natomiast objęte dzieci, których rodzice pracują za granicą.

Emeryci nie zostaną objęci bonem 500 plus na wakcje

Bon 500 plus na wakacje to inicjatywa rządu, która miała na celu zarówno wsparcie polskiej turystyki, jak i Polaków planujących urlop w kraju. Wspomniany sektor ucierpiał finansowo najbardziej z powodu światowej pandemii koronawirusa. Bon turystyczny miał być cyfrowym świadczeniem, przekazywanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Dodatkowe środki mają przysługiwać niezależnie od wysokości dochodów. Można go wykorzystać na terenie Polski. Opłacimy nim m.in.: nocleg – pobyt w pensjonacie, hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, ale także na obozie harcerskim, kolonii czy obozie sportowym lub rekreacyjnym.

  1. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel przeżywają ciężkie chwile. Plotki potwierdziły się
  2. Zbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w Bydgoszczy
  3. Marcelinie Zawadzkiej grozi 8 lat pozbawienia wolności. Słowa gwiazdy są porażające

Emeryci zostali wykluczeni z bonu

Bon turystyczny został uchwalony przez Sejm 19 czerwca br. Senat jednak zgłosił aż 65 poprawek. Niektóre z nich zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisję, jednak nie wszystkie. 

Decyzją posłów komisji bonem turystycznym zostaną objęte dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 złotych. Tyle szczęścia jednak nie mieli emeryci i renciści.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

emeryci
fot. gosiak1980/Pixabay

Emeryci nie będą mogli liczyć na wsparcie podczas tych wakacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żałoba w polskiej miejscowości. Nie żyją znany kucharz i sołtys, policja otoczyła mężczyznę, chwilę później stało się najgorsze
  2. Kolejne europejskie miasto zrywa współpracę z Polską. Powód jest poważny
  3. Kinga Duda zaatakowana przez liderkę Strajku Kobiet. Nazwała ją polską wersją #NaziBarbie
  4. Kobieta kupiła bluzkę w popularnej sieciówce. Szybko pożałowała, na jej ciele pojawiły się poparzenia i pęcherze [FOTO]
  5. Zatrzymano 46-latkę, która kamieniem zaatakowała dziewczynkę. Jej zdjęcie trafiło do internetu, rozpoznano sprawczynię
  6. Sytuacja jest coraz gorsza? Media podały zatrważające wieści o Kasi Cichopek

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułKrzysztof Tyniec nigdy nie wspomina o swojej żonie. Prawda wyszła na jaw, już wiadomo dlaczego
Następny artykułDoda przekazała dramatyczne wieści. Odszedł ktoś bliski jej sercu, był obok niej przez 14 lat
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.