Emerytury są najważniejszym świadczeniem dla wszystkich osób, które zakończyły pracę zawodową. Jak podaje Super Express, seniorów czekają duże zmiany, gdyż osoby, które w czerwcu przejdą w stan spoczynku zawodowego, będą mieli uwzględnioną waloryzację świadczenia zarówno kwartalną, jak i roczną. Wiele osób zyska dodatkowe pieniądze.

Emerytury przybiorą w końcu nową formę. Na taką informację czekało wiele osób. Zmiany w świadczeniach, które otrzymują, nastąpią już 1 czerwca 2020 roku.

Waloryzacja emerytury

Niewiele osób spodziewało się, że rząd wprowadzi tak radykalną zmianę. Do tej pory większość, która chciała skorzystać z emerytury, przechodziła na nią w maju lub lipcu. Dokonanie takiej decyzji w czerwcu, wiązało się z tym, że emerytura była znacznie niższa. Dlaczego?

Okazuje się, że w miesiącu poprzedzającym wakacje, wyliczenia dotyczące świadczenia pomijały wskaźniki waloryzacji kwartalnych. Od 1 czerwca ta zasada nie będzie już obowiązywać.

  1. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
  2. Nie było innego wyboru. Od 1 czerwca zostanie jednak wprowadzone nowe obostrzenie
  3. Nastolatek miał „spalone” koronawirusem płuca. Lekarze musieli interweniować natychmiast

Seniorzy zyskają dodatkowe pieniądze

Emerytury często bywają powodem do zmartwień wśród wielu seniorów. Większa część przyznaje, że świadczenia nie wystarczają im na godne życie. Sytuacja zmieni się jednak dla tych, którzy odeszli na spoczynek zawodowy w czerwcu.

Jak podaje Super Express, tegoroczna waloryzacja może okazać się dla wielu seniorów niezwykle korzystna, a emerytura może być wyższa nawet o kilkaset złotych. To kolejna dobra wiadomość dla wielu Polaków. Niedawno wiceminister rodziny zabrał także głos w sprawie trzynastek i czternastek. Wiemy, kiedy nastąpią wypłaty.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

emerytury
fot. pixabay.com/adnovak

Emerytury to powód do zmartwień dla wielu seniorów.

emerytury
Fot. pixabay.com/stevepb

Od teraz, niektórych świadczenia wzrosną.

emerytury
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.01.2020. n/z Emeryt liczy pieniadze.

Powodem jest waloryzacja.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwie kolizje na S8. Ogromny korek od Bemowa po Bródno
  2. Część turystów nie wejdzie na plaże w Polsce? Oburzenie na północy Polski
  3. Ekspert ostrzega Polaków: „Z takiego wesela będziemy mieli ognisko epidemiczne”
  4. Koncert TVP oburzył widzów, nie dostosowano się do przepisów. Jest oficjalne oświadczenie stacji
  5. Kobieta wyrzuciła 11-miesięcznego synka z okna. Niestety, prokuratura wyjawiła porażające szczegóły
  6. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”

Źródło: pikio.pl/ se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.