Emilia Krakowska jest dowodem na to, że wiek może zmienić każdego! Aktorka, która zagrała w wielu polskich produkcjach, nadal zachwyca swoją urodą i gracją. Chociaż lata świetności ma już za sobą, to wdzięku mogłaby pozazdrościć jej niejedna artystka!

Emilia od samego początku swojej kariery była postrzegana jako osoba pełna energii i zapału do życia. Jej zamiłowanie do bycia aktorką i pozytywne nastawienie sprawiły, że gwiazda do dziś wzbudza zainteresowanie mediów. Liczne role w największych polskich produkcjach aktorka zawdzięcza również swojej nietuzinkowej urodzie i  niebywałemu wdzięku. Jak Emilia wygląda dziś? 

Wesoła Pani w kapeluszu

Pewnie niejedna osoba zdziwi się, że Emilia Krakowska ukończyła w tym roku 79 lat! Urodziła się 20 lutego 1940 roku, w Poznaniu. Zamężna aż czterokrotnie, do dziś dzień jest oddaną matką dwóch córek.

Emilia
pl.wikipedia.org/wiki/Emilia_Krakowska

Znakiem rozpoznawalnym aktorki są kapelusze. Emilia nie kryje się z tym, że ma do nich ogromną słabość. Jak tłumaczy wyniosła to z domu, ponieważ jej mama i babcia nigdy nie wychodziły na miasto bez nakrycia głowy. Poza tym kapelusz mobilizuje ją, aby trzymać się prosto. Musimy przyznać, że doskonale jej to wychodzi. Kobieta mimo swojego wieku wciąż jest w znakomitej formie. 

Gdzie zagrała Emilia Krakowska?

Dorobek artystyczny Emilii Krakowskiej jest naprawdę imponujący. Aktorka zagrała w wielu produkcjach filmowych, a nawet została uznana za etatową aktorkę mistrza, Andrzeja Wajdy. W 1970 roku zagrała w jego ekranizacji Brzeziny Jarosława Iwaszkiewicza, a następnie siostrę panny młodej w Weselu.

Kulminacyjnym momentem jej kariery był jednak moment podjęcia się przez Jana Rybkowskiego ekranizacji Chłopów Władysława Reymonta. Dla reżysera było pewne, że postać głównej bohaterki musi zagrać osoba o niebywałej urodzie, a także silnym charakterze. Wybór Emilii Krakowskiej okazał się bezbłędny, ponieważ wiele osób pamięta ją do dziś.

Emilia
fot. Screen „Chłopi”

Aktorka doskonale sprawdzała się również w filmach komediowych, takich jak Wedle wyroków twoich Jerzego Hoffmana oraz Dolinie szczęścia Krzysztofa Nowaka. W 2005 roku Emilia Krakowska miała nawet zaszczyt odcisnąć swoją dłoń na promenadzie Gwiazd podczas X Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. 

ZOBACZ ZDJĘCIE: 

Emilia
Youtube.com, TV Lubuszczan

Pomimo tego, że gwiazda w tym roku skończyła 79 lat, nadal wygląda zachwycająco. 

Emilia
pl.wikipedia.org/wiki/Emilia_Krakowska

Emilia Krakowska miała także zaszczyt odcisnąć swoją dłoń na promenadzie Gwiazd.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie lotniska sparaliżowane. Pracownicy słynnych linii lotniczych strajkują
  2. Grażyna Torbicka ma 60 lat i wciąż zachwyca. „Jest Pani jak wino”
  3. Patrick-Louis Vuitton nie żyje. Spadkobierca fortuny LV miał 68 lat
  4. Anna Mucha ma powody do radości. Nadchodzą wielkie zmiany w jej życiu
  5. Uszyła suknię ślubną ze skrawków i odpadów. Kiedy zobaczyli ją na ślubie, wszystkim opadły szczęki do samej ziemi
  6. Anna Przybylska na długo przed śmiercią miała sen, który ją przeraził. Jakiś czas później spełnił się co do joty
Poprzedni artykułPierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
Następny artykułDziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwycił tajemniczą postać za jej plecami
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.