Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Emilia Korolczuk z „Rolnicy. Podlasie” zabrała głos po aresztowaniu Gienka. Szczere słowa o Plutyczach
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 05.05.2021 16:03

Emilia Korolczuk z „Rolnicy. Podlasie” zabrała głos po aresztowaniu Gienka. Szczere słowa o Plutyczach

Gienek 2
fot. screen Facebook.com/ Gienek i Andrzej

Wciąż pojawia się wiele doniesień w związku z zatrzymaniem Gienka przez policję. Tym razem głos w sprawie zabrała Emilia Korolczuk.

Emilia Korolczuk podobnie jak Gienek jest uczestniczką programu Rolnicy. Podlasie. Kiedy w sieci pojawiły się doniesienia o aresztowaniu rolnika, w końcu i ona postanowiła przerwać milczenie.

Emilia Korolczuk o Plutyczach

Na posesję Gienka 1 maja wtargnęła policja. Rolnikowi zarzucono organizowanie dużych zgromadzeń. Co więcej, gdy 66-latek chciał wyjaśnić sprawę z funkcjonariuszami, oskarżono go o napaść.

Gienek miał podejść do policjanta i położyć mu dłoń na ramieniu. Gest ten został potraktowany, jak atak na funkcjonariusza.

Rolnik został powalony na ziemię i w kajdankach wyprowadzony do radiowozu. Spędził 24 godziny w areszcie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak się okazuje, Gienek bardzo ucierpiał w czasie interwencji. Gdy policjanci wyprowadzili go z domu, miał powykręcane ręce i zakrwawioną nogę. Do dzisiaj w miejscu, w którym uciskały go kajdanki, ma opuchliznę. Pod postem opisującym zdarzenie głos zabrała Emilia Korolczuk. Chodziło o wieś Plutycze, w których mieszka rolnik.

Emilia Korolczuk broni Plutycz

Na fanpage’u Gienka i Andrzeja na Facebooku pojawił się wpis, w którym jeszcze raz została opisana cała sytuacja. W poście poproszono także wszystkie osoby, które mogły być świadkami zajścia o pomoc i wsparcie Gienka.

Jedna z internautek bardzo krytycznie wypowiedziała się o Plutyczach. Jak napisała w komentarzu, mieszkańcy tej wsi są małostkowi i zamiast skupić się na zarabianiu pieniędzy ze sprzedaży warzyw, czy agroturystyki, chcą dorobić się na mszczeniu się. Kobiecie najwyraźniej chodziło o to, że to ktoś z okolicznych mieszkańców złożył zawiadomienie, że na posesji Gienka odbywają się zgromadzenia.

Poirytowanej internautce odpowiedziała Emilia Korolczuk. Gwiazda Rolnicy. Podlasie stanęła w obronie wsi. Jak stwierdziła, w Plutyczach większość działek jest już wykupiona przez ludzi z miasta, którzy przyjeżdżają tam tylko na weekend i na wakacje. W związku z tym rdzennych mieszkańców już prawie w ogóle tam nie ma.

Nie macie pojęcia o realiach tej miejscowości to nie piszcie bzdur – podsumowała Korolczuk.

Zobacz post:

Nie możemy nie napisać nic na temat tego co wydarzyło się w sobotę 1 maja. Dobrze wiecie, że w sieci aż huczy od…

Opublikowany przez Gienek i Andrzej Poniedziałek, 3 maja 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook