Empik i kolejne sklepy wycofują się ze współpracy z galeriami handlowymi. Polacy nie będą już mogli odwiedzać kilku ulubionych sklepów w galeriach handlowych. Podobnych decyzji możemy spodziewać się od kolejnych właścicieli popularnych sieciówek. Niestety, ale są one coraz bardziej zrozumiałe. 

Empik zamyka kolejne sklepy w galeriach handlowych. W ślad za wielką sieciówką idą kolejne. Z powierzchni handlowych znikną znane i lubiane sklepy. Takie decyzje są motywowane panującą epidemią koronawirusa oraz… psychologią.

Sklepy wycofują się z galerii handlowych

Decyzja o zamknięciu sklepów w galeriach handlowych jest motywowana epidemią koronawirusa. Z uwagi na panujące obostrzenia, trudno spodziewać się, iż w otwartych od 4 maja galeriach handlowych pojawią się licznie klienci. Odwiedzenie galerii wymaga bowiem zastosowania się do zasad bezpieczeństwa.

To oznacza, że podczas zakupów należy mieć zakryte usta i nos, na dłoniach konieczne są rękawiczki. Każdy ze sklepów musi zapewnić swoim klientom możliwość dezynfekcji rąk. Wiąże się to z dużymi kosztami. Produkty te bowiem cieszą się dużym popytem, a więc ich cena jest znacznie wyższa od obowiązującej przed epidemią. To jednak nie jest kluczowy powód zamknięcia sklepów.

  1. Niestety, nie żyje Piotr Nowak. Do mediów trafiła bardzo smutna wiadomość
  2. Niespodziewanie znaleźli ciało przy pobliskiej posesji. Tragiczne fakty wyszły na jaw
  3. Już jutro w życie wchodzą ważne zmiany. Rząd zniósł uciążliwe obostrzenie

Empik zamyka kolejne sklepy

Zastosowanie zasad bezpieczeństwa, skutecznie wpłynie na postrzeganie zakupów jako coś nieprzyjemnego, coś, co należy robić pośpiesznie, by umożliwić wejście do sklepu czekającym w kolejce osobom. To wpływa na negatywne skojarzenia z zakupami, co może okazać się dość trwałe. Innpoland.pl podaje, że Empik w myśl takiej zasady zamyka kolejne sklepy w sieciach handlowych.

Wraz za Empikiem podąża słynna sieć sklepów, których właścicielem jest LPP. Jak podaje innpoland.pl, w galeriach handlowych zostaną zamknięte sklepy takie jak: House, Sinsay, Cropp, Reserved. Właściciel LPP rezygnuje z 29,5% powierzchni wynajmowanej przez Grupę Kapitałową LPP. Aktualnie zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się zakupy on-line. Możemy spodziewać się, że będzie tak jeszcze przez długi czas.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

empik
Fot. Jan Bielecki/East News

Sklepy stacjonarne Empiku nadal pozostaną otwarte. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pacjent wszczął awanturę w przychodni. Doszło do rękoczynów, jedna osoba ranna
  2. Pilne ostrzeżenia w Polsce. Stworzono nowe, alarm w 6 województwach Polski
  3. Krzysztof Rutkowski szuka Kacperka. Zaoferował dużą nagrodę za pomoc w odnalezieniu chłopca
  4. Mówią, że jest najsmutniejszym kotkiem świata. Kto by go uściskał?
  5. Mówią, że ma idealną twarz i ciało. Proporcje dziewczyny wręcz zapierają dech w piersiach, piękna?
  6. Tragedia w Lubelskim. Zauważyła, że ręce sąsiadki wystają ze zsypu

Źródło: innpoland.pl

 

Poprzedni artykułTVN wyemitował porażający materiał. Chodzi o Pawła Królikowskiego, ciężko uwierzyć, że pokazano szczegóły
Następny artykułSzczeniaczek podchodzi do olbrzymiego psa. Już po chwili spełnia się spodziewany scenariusz
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl