Epidemia koronawirusa w Polsce trwa już miesiąc. Na przestrzeni tego czasu sytuacja w kraju niestety nie uległa zmianie na lepsze. Na domiar złego okazuje się, że czeka nas kolejna fala zarażeń. Prognozy nie zapowiadają się korzystnie. Wirusolog przewiduje, jak sytuacja rozwinie się w najbliższym czasie. 

Według aktualnych informacji w Polsce na ten moment mamy 2311 potwierdzonych przypadków zakażenia, w tym 33 zgony. W porównaniu do innych krajów Europy, Polska nie jest w najgorszej sytuacji, jednak prognozy ekspertów nie napawają optymizmem. Wirusolog prof. Krzysztof Pyrć wypowiada się, na temat możliwego rozwoju sytuacji. 

Wirusolog przewidział, że taka epidemia będzie miała miejsce w przyszłości 

Prof. Krzysztof Pyrć w swojej pracy pt.: Ludzkie koronawirusy opublikowanej w 2015 pisał, że dane statystyczne jednoznacznie wskazują, na nieuniknione wystąpienie epidemii. W przypadku koronawirusów średnio raz na 10 lat pojawia się nowy, który przechodzi ze zwierząt na organizm ludzki. Profesor podkreśla jednak, że mimo szerokiej wiedzy na temat wirusów nikt nie przewidywał takiej skali choroby. 

-(…)zagrożenie związane z chorobami wirusowymi nie istniało w świadomości społecznej. W przyszłości powinniśmy pamiętać o konsekwencjach nieprzygotowania, bo taka sytuacja wcześniej czy później z pewnością się powtórzy – wypowiada się profesor Pyrć, jak cytuje portal fakt.pl

  1. Łamiące serce nagranie. Po powrocie ze szpitala pielęgniarz spojrzał na syna i zalał się łzami
  2. Nie żyje legenda muzyki. Miał koronawirusa
  3. Niemal wszyscy popełniają 1 błąd przy robieniu naleśników. Ważny szczegół, o którym wielu zapomina

Będzie druga fala epidemii koronawirusa

Naukowcy nie mają na ten moment informacji, kiedy sytuacja zostanie opanowana, a epidemia się skończy. Według przypuszczeń ekspertów wraz ze wzrostem temperatury, liczba nowych zakażeń może się zmniejszyć. Jednak będzie to tylko chwilowa poprawa sytuacji. 

Profesor Krzysztof Pyrć podkreśla, że epidemia koronawirusa z pewnością pojawi się w przyszłości powtórnie. Wszakże, zanim do tego dojdzie, możemy się na tę okoliczność przygotować. Wszystko jest w naszych rękach, powinniśmy mieć na uwadze konsekwencje, które były wynikiem nieprzygotowania za pierwszym razem. Nieustannie trwają pracę nad nową szczepionką przeciw koronawirusowi. Miejmy nadzieję, że do tego czasu będziemy w posiadaniu tego antidotum. 

Profesor zwraca szczególną uwagę, na kwestie złamania wprowadzonych zasad. Jeżeli przestalibyśmy się stosować do wszelkich obostrzeń, nie bylibyśmy w stanie opanować zaistniałej sytuacji. 

– Nawet jeżeli epidemia zacznie przygasać, to tak duże złamanie zasad może sprawić, że przyjdzie druga fala epidemii, która nas zmiecie – ostrzega Krzysztof Pryć w rozmowie z dziennikarzem portalu fakt.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

epidemia
fot. policja.pl

Epidemia koronawirusa może zaatakować nas w przyszłości powtórnie. 

epidemia
fot. Anna Shvets, pexels.com

Profesor Krzysztof Pryć przewiduje, jak sytuacja może rozwinąć się w najbliższym czasie. 

epidemia
fot. pexels.com / Polina Tankilevitch

Nieustannie trwają badania nad szczepionką przeciw koronawirusowi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  2. Sukces europejskiego kraju. Niedługo mogą znosić restrykcje i zaczną znowu żyć normalnie
  3. Dowiedziała się, z kim spotyka się jej syn i przeżyła szok. Płakała i błagali z mężem, by ją zostawił
  4. Znęcał się nad żoną i dziećmi, demolował mieszkanie. Niewyobrażalny koszmar rodziny na kwarantannie
  5. Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego ma być bardzo uroczysty. Niestety, nie wiadomo kiedy się odbędzie
  6. Biedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarcia

Źródło: fakt.pl

 

 

 

Poprzedni artykułChihuahua w ciąży miała ogromny brzuch. Gdy zaczęła rodzić ludzie nie dowierzali
Następny artykułWiele kobiet popełnia 1 błąd i stąd wstydliwe problemy. Wystarczą 2 rzeczy, by zachować zdrową higienę intymną
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.