Epidemia nieustannie sieje spustoszenie na całym świecie. Zasięgiem objęła powyżej 200 krajów. Chorych jest już ponad półtora miliona. Jak w walce z COVID-19 wypada Polska na tle innych krajów? Statystyki przedstawił matematyk Mariusz Gromada na forbes.pl.

Epidemia koronawirusa w Polsce rozpoczęła się oficjalnie na początku marca, kiedy to potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia. W miesiąc później zachorowań mamy już 5 tysięcy. W porównaniu z sytuacją na południu lub zachodzie, nie jest, zdaje się, tak źle, badacze prognozują jednak, że najgorsze jeszcze przed nami. Jak na tę chwilę przebiega epidemia względem innych krajów?

Epidemia w Polsce

Według wyliczeń Mariusza Gromady, matematyka i statystyka oraz dyrektora Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium, Polska nieustannie odnotowuje przyrost zachorowań, ale jest to wzrost stabilny, a więc wychodzi na to, że skutecznie hamujemy rozwój wirusa.

Na podobnym poziomie znajdują się m.in. Rumunia, Irlandia oraz Szwecja. W każdym z tych krajów dzienna liczba zachorowań jest mniej więcej stała, a wzrost liczby przypadków powolny.

  1. Czy sklep może nie przyjąć gotówki? NBP zajął jasne stanowisko. Wiemy, jak możesz wydawać swoje pieniądze
  2. Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich Polaków. „To dla mnie także osobista tragedia”
  3. 5 tysięcy złotych za wyjście do sklepu? Mężczyzna miał zostać pozbawiony możliwości obrony

Epidemia na świecie

Według obliczeń w najgorszej sytuacji znajdują się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, a ostatnio także Rosja. Liczba dziennych zachorowań oraz ich gwałtowny wzrost są wysoce niepokojące i nie zwiastują szybkiego okiełznania choroby.

Nieco korzystniejsze prognozy przedstawiono dla Włoch, Niemiec oraz Hiszpanii, a więc krajów, które w Europie znajdują się nieustannie na szczycie listy. Mimo że sytuacja w każdym z tych krajów jest nadal bardzo poważna, zaobserwowano brak wzrostu dziennych zachorowań, który utrzymuje się już od kilku dni.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

epidemia
fot. pexels.com/Gustavo Fring

Dzięki skutecznym obostrzeniom w walce z koronawirusem, w Polsce i kilku innych krajach odnotowuje się jedynie powolny wzrost zachorowań.

epidemia
fot. pexels.com/Chokniti Khongchum

W Polsce rozpoczęto badania nad lekiem na powikłania po koronawirusie.

epidemia
fot. unsplash.com/Matteo Catanese

W Stanach Zjednoczonych najwięcej przypadków odnotowano w Nowym Jorku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. „Zakazane miasto” leży zaraz za granicą Polski. Przez pół wieku wywoływało lęk
  3. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  4. W jakim wieku faceci najczęściej zdradzają? Odpowiedź was zaskoczy, naukowiec ujawnił dane
  5. Dzięki Katarzynie Dowbor 12-letni Kuba nie został odebrany dziadkom. ”Nasz nowy dom” odmienił życie rodziny w potrzebie
  6. Kościołowi grozi bankructwo. Ksiądz podał dokładną kwotę, jakiej potrzebuje

źródło: forbes.pl

Poprzedni artykuł”Królowe życia”: przyjaciel Dagmary trafił do szpitala psychiatrycznego. Kolejny dramat gwiazdy TTV
Następny artykułW ”M jak miłość” pojawi się nowa gwiazda. 28-letnia piękność nieźle namiesza w życiu jednego z bohaterów
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.