Epidemia nie skończy się tak szybko. Prognozy nie są zbyt sprzyjające. Według tajnego raportu brytyjskiego rządu koronawirus jeszcze długo będzie zbierał swoje żniwo. Najbardziej pesymistyczny scenariusz przewiduje, że wirusem może zarazić się nawet 80 % populacji Wielkiej Brytanii.

Wnioski tajnego raportu rządu brytyjskiego zostały omówione w dzienniku The Guardian. Przewiduje się, że nawet 8 milionow ludzi może wymagać hospitalizacji. Od 300 tysięcy do nawet 500 tysięcy może umrzeć. Liczby są zastraszające. 

Epidemia nie skończy się w najbliższym czasie 

Autorzy raportu uważają, że Wielka Brytania może naprawdę znacząco ucierpieć przez koronawirusa. Nawet 4 na 5 Brytyjczyków w ciągu najbliższych kilku miesięcy, może zostać zarażonych wirusem COVID-19. Epidemia ma osiągnąć swój szczyt na przełomie kwietnia i maja. Po tym czasie sytuacja może ulec poprawie, jednak nie na długo. W listopadzie znowu nastąpi kolejny atak epidemii. Wirus jesienią prawdopodobnie uderzy jeszcze mocniej. Raport przewiduje, że epidemia potrwa aż do 2021 roku.

Nikt nie spodziewał się, że epidemia może potrwać tak długo. Latem sytuacja ma się jedynie uspokoić, ale problem nie zniknie całkowicie. System opieki w Wielkiej Brytanii nie jest przygotowany na chorobę o takiej sile rażenia. 

  1. Które sklepy wprowadzą limity zakupów? Najnowsze informacje o ograniczeniach
  2. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  3. Przyczyna śmierci trzeciej osoby z koronawirusem nie jest jasna. ”Inny mechanizm zgonu”

Epidemia dotknie najmocniej Wielką Brytanie? 

Epidemia może znacznie bardziej dotknąć Wielką Brytanię niż resztę świata. Wyliczenia nie wyglądają zbyt pomyślnie. Liczba potencjalnych zgonów wynosi nawet do 500 tysięcy. W ciągu najbliższych miesięcy właśnie tylu mieszkańców Wysp może umrzeć. Rządy Wielkiej Brytanii starają się opóźnić moment apogeum, żeby dać sobie więcej czasu na prace nad szczepionką. Szczepionka na koronawirusa najwcześniej pojawi się dopiero za 1,5 roku. 

Brytyjski rząd także wprowadził szczególne środki ostrożności w walce z wirusem. Epidemia najbardziej dotyka ludzi starszych, dlatego to właśnie oni zostaną objęci dodatkową opieką. Zapowiedziano, że osoby powyżej 70 roku życia będą odizolowane na około 4 miesiące. Co więcej, ma ruszyć masowa produkcja respiratorów. 

Wszechobecna pandemia zaskoczyła rządy wszystkich państw na całym świecie, nie tylko Wielka Brytanię. Wygląda na to, że walka o zdrowie potrwa jeszcze jakiś czas. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

epidemia
fot. pixabay.com / Tumisu

Epidemia nie skończy się w najbliższym czasie, jak przewidywano. 

epidemia
Fot. _freakwave_, Pixabay

Walka z koronawirusem może potrwać nawet do wiosny 2021 roku. 

epidemia
Fot. unsplash.com @Free To Use Sounds

Najbardziej niekorzystnie sytuacja wygląda w Wielkiej Brytanii, na Wyspach może umrzeć nawet 500 tysięcy osób. 

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Wuhan skrywa sekrety, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia
  3. Klaudia El Dursi nie może wrócić do domu. ”Sytuacja trochę wymknęła się spod kontroli”
  4. Polacy nie mogą dodzwonić się do sanepidu. Automatyczna sekretarka „oddzwoń, jak się ogarniesz”
  5. Znalazł sposób, by nikt nie podszedł do niego zbyt blisko. W trakcie pandemii rozbawił przechodniów
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: wiadomosci.onet.pl

 

Poprzedni artykułKoronawirus zabija nie tylko starsze osoby. Okazuje się, że najmłodsza ofiara jest w bardzo ciężkim stanie
Następny artykułGwiazda „Bonda” ma koronawirusa. Pokazała wymowne zdjęcie z kwarantanny
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.