Epidemia koronawirusa doprowadziła do wprowadzenia kolejnych zaostrzeń w Polsce. Będą one dotyczyły sklepów i pracy. O nowych obostrzeniach w rozmowie z Polsat News powiedział wicepremier Piotr Gliński. 

Na chwilę obecną w Polsce zanotowano 1771 zakażeń koronawirusem, z czego 20 osób zmarło. Mimo wprowadzonych restrykcji epidemia rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Ponieważ wciąż nie wszyscy się do nich stosują, rząd został zmuszony do wdrożenia kolejnych ograniczeń. Kiedy wejdą one w życie? Wicepremier Piotr Gliński podczas rozmowy z Polsat News nie pozostawił żadnych wątpliwości. 

Epidemia koronawirusa w Polsce

Epidemia koronawirusa w Polsce doprowadziła do zamknięcia wielu placówek, ograniczenia w przemieszczaniu się oraz zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób. Obostrzenia, o których minister zdrowia poinformował 24 marca, mają trwać do 11 kwietnia. Jak się okazuje, musimy szykować się na kolejne restrykcje. 

Nowe restrykcje mają w szczególności dotyczyć sklepów oraz miejsc pracy. W rozmowie z Polsat News wicepremier podkreślił, że podczas tego weekendu w wielu miejscach publicznych, mimo narzuconych ograniczeń, pojawiły się duże zbiorowiska osób. Czy kolejne zakazy sprawią, że ludzie zaczną być bardziej odpowiedzialni? 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach. Nie możemy łamać tych zasad, o których mówimy – powiedział w rozmowie z Polsat News Piotr Gliński 

Kiedy możemy spodziewać się nowych obostrzeń?

  1. 28-letni mężczyzna zaraził się koronawirusem. Nagrał przejmujące wideo: „Prawdziwe piekło, nie do opisania”
  2. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
  3. Co się stanie, jeśli po Wielkanocy znikną wszystkie ograniczenia? Scenariusz budzi grozę

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, w rozmowie z Polsat News podkreślił, że mimo wprowadzonych obostrzeń epidemia wciąż się rozprzestrzenia, dlatego każdy z nas powinien pamiętać o zachowaniu wszelkich dodatkowych środków ostrożności. 

Izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej. Musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas – dodał Piotr Gliński. 

Kiedy zdaniem wicepremiera zostaną wprowadzone kolejne restrykcje? Zapytany o to, czy pojawią się one w przyszłym tygodniu, zwięźle odpowiedział – one będą szybciej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

epidemia
Fot. TerriAnneAllen, Pixabay

Rząd wprowadzi kolejne ograniczenia.

epidemia
fot. pexels.com / Anna Shvets

Będą one dotyczyły sklepów i pracy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukuje klientów sklepu
  2. Szedł polem i odkrył niewiarygodny, niezwykle cenny skarb. Jednen z największych w Polsce, jak w filmach
  3. Nie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor miał 86 lat
  4. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną
  5. Pokazali wyjątkowe zdjęcia ze ślubu w czasie pandemii. „To nie jest ceremonia, jaką zaplanowaliśmy”
  6. Już jutro ważny dzień dla wielu emerytów. Warto sprawdzić stan konta, pojawi się na nim dodatkowa kwota

źródło: polsatnews.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.