Epidemia koronawirusa sprawia, że niestety wszyscy musimy dostosować się do nowej rzeczywistości. Ograniczenia wynikające z zaleceń rządu dziś mają się jeszcze zaostrzyć. Jakie zmiany mogą nas czekać?

Rzecznik rządu wyjaśnił pokrótce, co może zmienić się w najbliższych dniach. Przypomnijmy, że już od kilku tygodni rząd zaleca ograniczenie wychodzenia z domu, chyba że w przypadku wyjścia do pracy lub załatwienia niezbędnych spraw. Zgromadzenia powyżej 2 osób są teoretycznie zakazane, jednak nie wszyscy tych zasad przestrzegają. Potrzeba jeszcze większej dyscypliny – zapowiada rzecznik rządu w rozmowie z Trójką.

Epidemia w Polsce: kolejne ograniczenia

Co ma się zmienić w kwestii ograniczeń? Dziś rząd ma ogłosić je oficjalnie, jednak rzecznik Piotr Müller zapowiedział w rozmowie z radiową Trójką, że konieczne będą kolejne restrykcje.

– Potrzeba jeszcze większej dyscypliny. Egzekwowanie obecnych przepisów będzie wzmocnione – czytamy.

Na pewno zostaną wprowadzone procedury, które mają ograniczyć kontakt między ludźmi – mają wykluczyć niestosowanie się do wymagań utrzymywania dystansu, czy spotykanie się w większych grupach.

– To jest wyzwanie, które jest przed nami i dotyczy takich miejsc jak parki czy inne miejsca zgromadzeń – mówił Piotr Mueller dla Trójki.

Jak podaje RMF FM, z nieoficjalnych źródeł wynika, że ma pojawić się zakaz wychodzenia z domu dla osób powyżej 65. albo 75. roku życia. Spacery też mają być niedozwolone, jeżeli będą dalsze niż 200, a może nawet 100 m od domu. Nie wiadomo jeszcze, czy taki zakaz na pewno wejdzie w życie.

  1. Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie, a Donatan stroi sobie żarty. Tak oburzającego skandalu nie było już dawno
  2. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia

Krzysztof Sobolewski: Nie ma podstaw do stanu wprowadzenia nadzwyczajnego

W Polskim Radiu wypowiedział się także Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS. Spytany o kwestię wyborów zapewnił słuchaczy, że teraz rząd priorytetowo traktuje pandemię koronawirusa nie zaś termin wyborów. Mimo zastosowania kolejnych obostrzeń, polityk nie widzi sensu we wprowadzaniu stanu nadzwyczajnego.

– My ciągle powtarzamy, że w tej chwili termin wyborów oczywiście jest znany, nie ma podstaw ani planów, by je przekładać. Nie ma przesłanek, żeby wprowadzać któryś ze stanów nadzwyczajnych, co wiązałoby się – przypominam – z ograniczeniem swobód obywatelskich. Pociągałoby to różne inne ograniczenia związane z codziennym życiem Polaków – komentuje sprawę polityk PIS-u.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

epidemia
policja.pl

Mimo zaostrzania przepisów, póki co, termin wyborów pozostaje ten sam – mówi Krzysztof Sobolewski.

epidemia
policja.pl

Epidemia w Polsce wciąż narasta.

epidemia
intsagram.com/ piotr_muller

Rzecznik rządu, Piotr Müller zapewnia o wzmocnieniu egzekwowania przepisów dotyczących pandemii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pacjent z koronawirusem uciekł ze szpitala po napój wysokoprocentowy. Policja pilnie poszukuje klientów sklepu
  2. Szedł polem i odkrył niewiarygodny, niezwykle cenny skarb. Jednen z największych w Polsce, jak w filmach
  3. Lekarz pokazał nagranie 3D płuc pacjenta zakażonego koronawirusem. Zniszczenia widać jak na dłoni

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułMąż Katarzyny Skrzyneckiej zabrał głos. Ostatnie dni gwiazdy Polsatu były koszmarem
Następny artykułCórka Kasi Kowalskiej nie pierwszy raz walczy o życie. „Musieli przywracać ją do życia, powiodło się za czwartą próbą”
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.