Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pamiętacie telenowelę ”Esmeralda”? Życie nie oszczędzało aktorki, która wcielała się w tytułową postać
Martyna Szabłowska
Martyna Szabłowska 06.11.2019 19:34

Pamiętacie telenowelę ”Esmeralda”? Życie nie oszczędzało aktorki, która wcielała się w tytułową postać

Esmeralda
fot. screen youtube.com Univiso

Esmeralda to telenowela, która przyciągała rzesze telewidzów przed ekrany. Okazuje się, że aktorka grająca tytułową rolę stawiła czoła niejednemu skandalowi. Z jakimi przeciwnościami losu musiała zmagać się Leticia Calderón?

Esmeralda opowiada o niewidomej dziewczynie i przeszkodach stojących na jej drodze do miłości. Aktorka wcierająca się w główną rolę w prawdziwym życiu miała również niemało skandali.

Fenomen telenoweli Esmeralda

Esmeralda biła rekordy popularności, kiedy była emitowana w Polsce na przełomie wieków. Serial był równie uwielbiany w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej i oczywiście w hiszpańskojęzycznych. W Rumunii nawet trzeba było zlikwidować telewizory w stacjach pogotowia, bo w godzinach emisji telenoweli ratownicy opóźniali swoje wyjazdy do chorych, żeby nie przegapić żadnych zwrotów akcji.

Dzięki tej produkcji Leticia Calderón stała się ogromną gwiazdą. Aktorka w 1999 roku przyjechała do Polski, gdzie tłumy wielbicieli chciały się z nią spotkać. W Czeladzi koło Katowic do spotkania jednak nie doszło, gdyż ochrona nie potrafiła zapanować nad tłumem wielbicieli.

esmeralda

Co teraz robi aktorka z Esmeraldy?

Leticia Calderón w swojej ojczyźnie wróciła do kolorowej prasy. Wszystko za sprawą aresztowania jej byłego męża i ojca dwojga dzieci, prawnika Juana Collado, którego oskarżono o współpracę z mafią i pranie brudnych pieniędzy.

Para rozwiodła się w 2008 roku, Jedno z ich dzieci przyszło na świat z zespołem Downa. Aktorka opowiedziała o swojej reakcji na wiadomość o chorobie syna.

Płakałam, gdy dowiedziałam się o zespole Downa. Pytałam, dlaczego tak się stało. Obawiałam się reakcji Juana, przecież miał już dwoje zdrowych, normalnych dzieci.

Leticia porzuciła aktorstwo, żeby skupić się na swoich pociechach. Serialowa Esmeralda później przeszła poważną operację kolan oraz musiała radzić sobie z rozwodem, kiedy dowiedziała się o romansie męża z inną aktorką. Po aresztowaniu prawnika-milionera media postanowiły zapytać aktorkę o to, jak będą wyglądać relacje jej dzieci z ojcem.

– Nie, moje dzieci nie odwiedzą ojca, ale zawsze będziemy go wspierać — odpowiedziała serialowa Esmeralda.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

esmeralda

Serialowa Esmeralda nie miała łatwo w prawdziwym życiu.

esmeralda

Meksykańska aktorka zdobyła sławę na całym świecie dzięki roli w telenoweli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Legendarna aktorka trafiła do szpitala. Media donoszą, że jej stan jest ciężki
  3. Kuba Wojewódzki całuje się z hollywoodzkim aktorem. Wszystko na oczach milionów Polaków
  4. Gwiazda Polsatu jest w ciąży! Aktorka 3 lata temu poślubiła tajemniczego mężczyznę
  5. Namiętnie całował się z kobietą. Dzień później zrozpaczona rodzina patrzyła, jak umiera podczas obiadu
  6. Mąż zostawił żonę, bo strasznie przytyła po trzeciej ciąży. Po rozwodzie dała mu nauczkę, której nigdy nie zapomni