Esmeralda to serial, który królował w Polsce w latach 1998-1999. Telenowela zaskarbiła sobie serca wielu Polaków z uwagi na swój wzruszający scenariusz. Jeśli zastanawiacie się, jak w życiu rzeczywistym potoczyły się losy odtwórczyni tytułowej roli, znamy odpowiedź. Niestety, nie należały do najprostszych.

Tytułową Esmeraldę grała Carmen Leticia Calderón León, meksykańska aktorka, która tym występem zapewniła sobie angaż w kolejnych telenowelach, a także popularność na całym świecie. Jej prawdziwe życie także przypominało telenowelę.

Esmeralda – co słychać u Leticii Calderón?

Leticia była żoną dentysty, z którym rozstała się w 1999 roku, ponieważ poznała innego mężczyznę – prawnika Juana Collado, który miał już dwoje dzieci.

To nie stanęło jednak na przeszkodzie, by para się pobrała. Wkrótce mieli zostać rodzicami. Niestety okazało się, że ich pierwszy syn jest chory na zespół Downa oraz na dysautonomię.

Aktorka obawiała się, jak tę wiadomość przyjmie jej drugi mąż. Okazało się jednak, że przyjął to ze spokojem i bardzo cieszył się z narodzin ich wspólnego syna.

Trzy miesiące po pojawieniu się pierworodnego Leticii na świecie, aktorka znów była w ciąży, dziewięć miesięcy później pojawił się drugi syn pary.

Leticia Calderón zdradzona

Para była bardzo szczęśliwa. Mimo choroby synka wspaniale sobie radziła. Małżeństwo było udane, a Leticia chętnie pojawiała się na branżowych przyjęciach obok męża. Nie miała pojęcia, że Juan Collado ją zdradzał.

Kochanką jej męża była aktorka znana z występów w telenowelach Grzesznica, Cena marzeń, Paulina, Yadhira Carrillo. Gdy to wyszło na jaw, rozpętała się medialna burza niczym z telenoweli, a panie publicznie się kłóciły.

Leticia była nawet oskarżona przez kochankę byłego, iż wzięła ślub ze swoim drugim mężem tylko dla pieniędzy. Nie było to jednak prawdą.

W momencie zaślubin była bowiem bardzo popularną i zamożną kobietą. Ostatecznie kobiety znalazły porozumienie.

Leticia do dziś gra w meksykańskich telenowelach, a w mediach społecznościowych dzieli się swoim życiem i udziela rad rodzicom mającym dzieci z zespołem Downa.

Zobacz zdjęcia:

esmeralda
fot. kadr z serialu Esmeralda

Serial Esmeralda zbierał tłumy widzów przed telewizorami na całym świecie.

esmeraldna
fot. instagram.com/letycalderon79

Leticia Calderón wciąż zachwyca urodą.

esmeralda
fot. instagram.com/letycalderon79

Leticia chętnie dzieli się życiem, jakie prowadzi z niepełnosprawnym synem. Widać, że mimo przeciwności losu, jest bardzo szczęśliwa.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plejada.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl