Europa: druga fala koronawirusa nadchodzi? Kraje wprowadzają na nowo restrykcyjne obostrzenia. Obowiązkowe kwarantanny, zakaz lotów, konieczne maseczki ochronne — to tylko niektóre z nich. Wiemy, jak wygląda sytuacja u naszych geograficznych sąsiadów.

Europa musi ponownie stawić czoła koronawirusowi. Dzienny, dobowy wzrost zachorowań sprawia, że reżim sanitarny w wielu państwach na nowo staje się coraz bardziej restrykcyjny. Sprawdź, na co musisz uważać.

Koronawirus w Europie przybiera na sile

Niestety, wczoraj i dziś w Polsce został pobity rekord dziennych zachorowań na koronawirusa. Jak podaje portal onet.pl, tylko dziś COVID-19 zdiagnozowano u 657 osób. Wprowadzenie ograniczeń może wydawać się nieuniknione.

Możliwe jest, że koronawirus szybciej będzie się rozprzestrzeniał przez wyjazdy na wakacje. Wielka Brytania chce wprowadzić obowiązkową kwarantannę dla przyjezdnych. W Bułgarii natomiast przywrócono obowiązek pokazywania ujemnych testów na COVID-19 nie starszych niż sprzed 72 godzin poprzedzających przejazd przez granicę.

 1. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
 2. Media przekazały najgorszą z możliwych informacji. Walczyli do końca, niestety zmarł
 3. Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Trudno powstrzymać emocje

Restrykcje w Europie — druga fala koronawirusa

W Niemczech władze chcą przeprowadzać testy u każdego, kto powróci z kraju wysokiego ryzyka epidemicznego. We Włoszech planuje się wprowadzenie tak zwanych błyskawicznych testów na koronawirusa. Za brak maseczki w metrze można otrzymać nawet 400 euro kary. W Katalonii wprowadzono ograniczenia w działalności kawiarni i restauracji. Litwa przywraca obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Niestety, liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce i na świecie stale rośnie. Apelujemy o wzmożoną ostrożność, rozwagę i używanie maseczek, żeli antybakteryjnych i rękawiczek ochronnych. Pamiętajcie, by dbać zarówno o siebie jak i o innych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

europa
Fot. engin akyurt, Unsplash

Koronawirus w Europie przybiera na sile. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych
 2. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
 3. Dramat Katarzyny Łaniewskiej. Aktorka prawie nic nie widzi, Polskę obiegła smutna wiadomość
 4. 13-letnia córka Marty Kaczyńskiej przerwała milczenie. Powiedziała, czego nienawidzi
 5. Śmiertelny wypadek, droga zablokowana. Tragiczna relacja z kraju
 6. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
 7. Zwykłe 500 plus nie jako pieniądze, ale jako bon? Wicepremier: to droga, którą chcemy podążać
 8. Uwielbiana przez Polaków aktorka ma poważne problemy ze zdrowiem. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mimo tego nie poddaje się
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

Źródło: onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek! 

Poprzedni artykułGęś trzęsła się porzucona na ulicy. Gdy podeszli bliżej zorientowali się, że pod skrzydłem chowa inne zwierzątko
Następny artykułRzecznik ministerstwa zdrowia ujawnił, co stanie się w weekend. Niepokojące słowa
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.