Eurowizja, czyli prestiżowy konkurs piosenki, zapewniła mu sławę i miłość fanów. Dziś zwycięzca prestiżowego konkursu jest śmiertelnie chory. W ostatnim czasie lekarze poinformowali go o tragicznej diagnozie. Okazało się, że dają mu maksymalnie 4 lata życia.

Zwycięzca Eurowizji  jest śmiertelnie chory. Jego stan jest tak poważny, że zmuszony był zawiesić swoją karierę muzyczną. W ostatnim czasie 65-latek usłyszał od lekarzy diagnozę, która stała się dla niego wyrokiem.

Laureat konkursu Eurowizja jest poważnie chory

Chociaż Niels Olsen odnosił ogromne sukcesy, przez co nie schodził z wielkiej sceny, postanowił, że to najwyższy czas, aby zawiesić swoją karierę. Zaledwie 3 miesiące temu dowiedział się, że wykryto u niego raka mózgu. Lekarze nie ukrywają, że choroba bardzo zagraża jego zdrowiu, a nawet życiu. 

Nowotwór artysty jest w bardzo zaawansowanym stadium. Choroba rozwija się tak szybko, że w maju doznał on poważnego krwotoku. Pomimo przeciwności losu robi wszystko, by zawalczyć o swoje policzone dni. Rozpoczął nawet chemioterapie, jednak ta zaczęła niszczyć jego zdrowie.

– Diagnozę poznałem już parę miesięcy temu, ale udało nam się utrzymać tę informację w tajemnicy. Trzy miesiące temu wykryto u mnie guza w mózgu. Poddałem się leczeniu, właściwie wciąż się leczę – powiedział Niels Olsen w rozmowie z Ekstra Bladet.

Chociaż artysta jest pełen nadziei, jego rokowania są bardzo wątpliwe. Jak wyznał, lekarze dają mu od dwóch do czterech lat życia. Niels Olsen nie miał innego wyjścia, jak pożegnać się z wielką sceną, a co za tym idzie swoją karierą. W tym momencie liczy się dla niego przede wszystkim rodzina. Pragnie także zwiedzić jak najwięcej świata.

Kim jest Niels Olsen?

Niels Olsen to muzyk pochodzący z Danii, a także zwycięzca Eurowizji 2000. W swoim kraju przez wiele lat tworzył duet ze swoim bratem Jørgenem. Najbardziej przełomowe okazały się dla nich lata 60. Wtedy właśnie mężczyźni nie mogli nie narzekać na brak zainteresowania. Dzięki wielu koncertom udało im się wystąpić w prestiżowym konkursie, gdzie okazali się najlepsi. Eurowizja była ich sukcesem za sprawą piosenki Fly on the wings of lovektóra otworzyła im drzwi do wielkiej kariery. 

Po zwycięstwie w Eurowizji piosenka, którą zaprezentowali, stała się ogromnym hitem. Po chwili byli znani nie tylko w Danii, ale też w innych krajach Europy. 

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Poprzedni artykułPies został wyrzucony przez właściciela z jadącego samochodu. Potrąciły go trzy następne auta
Następny artykułUSG przybrało nieoczekiwany obrót. Mąż prawie zemdlał podczas badania, to się zdarza raz na 15 mln
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.