Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku nasz kraj będzie reprezentował zespół Tulia, który łączy elementy muzyki ludowej z nowoczesnymi brzmieniami. Niedawno odbyła się pierwsza oficjalna próba żeńskiego kwartetu wokalnego. Materiał z prób podbił serca internautów. Wielbiciele zespołu nie mają wątpliwości: To czarny koń. Czy zwycięstwo mamy w kieszeni?

Do tej pory jedynie Edycie Górniak udało się osiągnąć najwięcej podczas Konkurs Piosenki Eurowizji. Diva polskiej piosenki w 1994 roku zdobyła zaszczytne drugie miejsce. Czy zespół Tulia osiągnie w tym roku zwycięstwo? Wszystko na to wskazuje! Eurowizja 2019 bliża się wielkimi krokami! Szykują się wielkie emocje!

Eurowizja 2019 tuż tuż!

Niedawno odbyła się pierwsza oficjalna próba zespoły Tulia, który w tym roku reprezentuje nasz kraj na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Dziewczęta zaprezentują utwór Fire of Love (Pali się). Nie zabraknie nawiązań do folkloru, a występ uświetni wspaniała scenografia i kolorowe wizualizacje.

Cztery przepiękne dziewczyny, które wykonują muzykę ludową, wzbudziły ogromne zainteresowanie mediów i nikt nie ma wątpliwości, że zwyciężą tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji 2019. Zespół Tulia zadebiutował w 2017 roku, kiedy opublikowano folkową wersję utworu Enjoy The Silence, zespołu Depeche Mode. Utwór został doceniony zarówno przez słuchaczy, jak i gwiazd polskiej muzyki. W krótkim czasie utwór zyskał na popularności.  W 2018 kwartet wydał pierwszy album studyjny, na którym znalazły się zarówno autorskie kompozycje, jak i popularne największych gwiazd. 

Kiedy odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji?

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w tym roku w Tel Awiwie. Pierwszy półfinał zaplanowana na 14 maja 2019 roku. Zespół Tulia będzie rywalizować z Islandią, Czechami, Austrią, Grecją, Białorusią oraz Węgrami. Ściśle określone procedury konkursu zakładają, że na etapie eliminacji na nasz kraj będą mogli głosować widzowie z Izraela, Francji, Hiszpanii. 

Będziecie oglądać? 🙂

POSŁUCHAJ NAGRANIA Z PRÓBY:

Obejrzyjcie oficjalne nagranie z pierwszej próby? Jak wam się podoba występ dziewczyn?

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMeghan Markle URODZIŁA! Znamy płeć royal baby
Następny artykułKuba Wojewódzki znika z telewizji TVN? Wiadomości są niepokojące