Dobiega końca wielki finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizja 2022 w Turynie. Dziś zaśpiewa 25 wykonawców. Właśnie zakończył się występ reprezentanta Polski, Krystiana Ochmana. To, co działo się na scenie, nie mieści się w głowie.

Ochman wystąpił jako 23. uczestnik. Zaśpiewał utwór „River”. To pierwszy raz od 2017 roku, kiedy Polsce udało się dotrzeć do finału konkursu. Publiczność zareagowała ogromnym entuzjazmem.

Eurowizja 2022: Krystian Ochman w finale

Polakowi przyszło dziś konkurować z 24 innymi wykonawcami. Do finału dostały się: Czechy, Rumunia, Portugalia, Finlandia, Szwajcaria, Francja, Norwegia, Armenia, Włochy, Hiszpania, Holandia, Ukraina, Niemcy, Litwa, Azerbejdżan, Belgia, Grecja, Islandia, Mołdawia, Szwecja, Australia, Wielka Brytania, Serbia i Estonia.

Czwartkowe wystąpienie Ochmana sprawiło, że znaleźliśmy się w finale po raz pierwszy od kilku lat. Nie wiadomo jeszcze, jak uplasowaliśmy się w ogólnej klasyfikacji, ale widownia zebrana w Turynie szalała także podczas dzisiejszego wykonania.

Także dzisiaj zobaczyliśmy tancerki z zespołu Agustin Egurroli. „To miał być taki szalony, chocholi taniec, przerażający. Ogromny niepokój, który wokół niego powstaje” powiedział o ich występie choreograf – także dziś udało im się utrzymać ten klimat.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Utwór „River” pozwala Krystianowi Ochmanowi zaprezentować szerokie, imponujące możliwości jego głosu. O artyście mówi się, że dysponuje tenorem lirycznym. Czy jego głos oczaruje obywateli Europy?

Według oceny bukmacherów Polsce wróżone jest ósme miejsce w finale tegorocznej Eurowizji. W pierwszej trójce znalazły się Ukraina, Wielka Brytania i Szwecja. Czy ich przewidywania się sprawdzą, przekonamy się już niedługo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Czy Małgorzata Tomaszewska jest samotną matką? Odpowiedziała na uszczypliwy komentarz  
  2. Mało kto zauważył, co stało się podczas występu Krystiana Ochmana. Było o włos od kompromitacji  
  3. Bardzo smutne wieści o stanie zdrowia Jana Nowickiego. Dramat rozgrywa się w domowym zaciszu