Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Eurowizja 2022: Napłynęły nieoczekiwane wieści o Rafale Brzozowskim. Co na to Polacy?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 10.02.2022 21:21

Eurowizja 2022: Napłynęły nieoczekiwane wieści o Rafale Brzozowskim. Co na to Polacy?

Rafał Brzozowski
Telemagazyn, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Rafał Brzozowski reprezentował Polskę na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jego wybór oraz sam występ budził bardzo wiele kontrowersji, zwłaszcza że zajął niezbyt imponujące miejsce w rozgrywkach. Wyszło na jaw, że znów związany jest z konkursem – o co chodzi?

Brzozowski zaśpiewał w 2021 roku w Rotterdamie utwór „Ride”. Niestety okazało się, że w półfinałach zajął dopiero 14. miejsce, co nie zakwalifikowało go do finału. Po jego występie podniosło się wiele głosów krytyki.

Rafał Brzozowski na preselekcjach do konkursu Eurowizja 2022

Kiedy 20 maja 2021 roku okazało się, że wykonanie Brzozowskiego nie zapewniło Polsce nawet miejsca w finale, w mediach zawrzało. Portale takie jak WirtualneMedia czy Onet podnosiły niejawność wyboru reprezentanta. Krytykowano też poziom piosenki oraz występu.

Wygląda na to, że władz TVP nie zniechęciło to do zaangażowania ponownie Rafała Brzozowskiego do prac związanych z tegoroczną Eurowizją. Tym razem muzyk ma poprowadzić koncert, który wyłoni reprezentanta Polski w 2022 roku.

14 stycznia Telewizja Polska ogłosiła listę artystów, którzy zostali wybrani do preselekcji Eurowizji 2022. 19 lutego stacja wyemituje koncert „Tu bije serce Europy”, na którym spośród nich zostanie wybrany reprezentant naszego kraju.

Poza kandydatami na reprezentanta Eurowizji, na scenie pojawią się gwiazdy, które reprezentowały nasz kraj na eurowizyjnej scenie w poprzednich latach: Rafał Brzozowski, Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Viki Gabor oraz Sara James.

Reakcja internautów na informację o pojawieniu się na scenie Rafała Brzozowskiego nie należała do optymistycznych. Pod postem na oficjalnym profilu programu na Facebooku zawrzało:

– Brzozowski i gwiazda, dobre sobie.

– Mogli zaprosić tych, co raczej nas lepiej reprezentowali w sensie miejsc.

– Rafał powinien się wstydzić, każdy z uczestników jest lepszy od niego.

– Rafał Brzozowski serio chce, by pamiętano jego „występ” na Eurowizji? – czytamy w komentarzach.

A co wy myślicie o takiej decyzji TVP?

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nagłe oświadczenie Katarzyny Cichopek. Chodzi o „Pytanie na śniadanie”
  2. Widzowie TVP zaniemówią. Stacja właśnie ogłosiła, co pokaże dzisiaj o 21:55
  3. Napłynęły informacje o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Przykre, co działo się w szpitalu