Eurowizja to konkurs, w którym Polacy byli nie jeden raz doceniani. Co prawda nigdy nie udało nam się zdobyć pierwszej nagrody, ale możliwe, że dzięki wyjątkowej reprezentacji w tym roku, nasze szanse znacznie się zwiększą. Po przejściu wewnętrznych eliminacji i wygrania finału wiemy już, kto będzie walczył o miejsce na podium w tegorocznym konkursie.

Eurowizja to wydarzenie, które jest śledzone ze szczególną uwagą przez wszystkich mieszkańców Europy i nie tylko. Powstało nawet już określenie charakterystycznego typu kompozycji utworu, który nazywa się eurowizyjnym. Jury, które wybrało naszą reprezentację, tak określiło styl piosenki, która będzie reprezentować Polskę w konkursie.

Eurowizja to szczęśliwy konkurs dla Polaków

Po wielu wewnętrznych eliminacjach zostało wybranych troje artystów, z których jurorzy wraz z publicznością przed telewizorami mieli wybrać reprezentanta Polski w tym roku. W jury zasiadali Michał Szpak, Cleo i Gromee. Wyjątkowa trójka artystów rywalizowała ze sobą o ten zaszczyt w składzie: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny.

Wyboru dokonano w formule programu Szansa na Sukces. Każdy z artystów musiał wykonać jeden utwór z historii Eurowizji i jeden, swój, oryginalny, z którym zamierzał wybrać się na konkurs. Decyzję podejmowali jurorzy i telewidzowie, których głosy były decydujące w stosunku 50/50.

  1. Kotlety schabowe pod pierzynką. Przepis, który na zawsze odmieni twoje obiady
  2. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia
  3. Dziecko zostało zamordowane. Po 21 latach policja poznała wstrząsającą prawdę

Eurowizja 2020: Kim jest Alicja Szemplińska?

Według głosowania widzów i jury wygrała 17-letnia Alicja Szemplińska. Jej wygrana była zdecydowana. Ilość głosów widzów i jury oddana na artystkę była zdecydowanie wyższa niż na jej rywali. Artystka wybierze się do Rotterdamu z piosenką pod tytułem: Empire. Alicja Szemplińska nie kryła łez wzruszenia.

Alicja Szemplińska urodziła się w 2002 roku w Ciechanowie. Widzowie znają ją z programu TVP2 Hit, Hit, Hurra!, którego jurorką była między innymi Edyta Górniak. W wyniku wygranej w tym programie młoda wokalistka pojechała do USA pobierać lekcje wokalu u znakomitych osobowości, między innymi u trenera głosu Michaela Jacksona. Późniejsza wygrana w The Voice of Poland, przyniosła koleją falę popularności. Artystka podpisała kontrakt płytowy i zdobyła czek w wysokości 50 tysięcy złotych. Wielu fanów typowało Szemplińską jako pewną wygraną w eliminacjach do konkursu Eurowizji. Jak widać, nie pomylili się.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

eurowizja
youtube.com/Eurovision Poland

Artystka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020.

eurowizja
youtube.com/Eurovision Poland

Michał Szpak był zaintrygowany Alicją Szemplińską.

eurowizja
youtube.com/Eurovision Poland

Albert Cerny i Kasia Dereń także dostali się do finału. Jednak Alicja Szemplińska była bezkonkurencyjna.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. Joanna Brodzik przeżyła traumę. Katechetka w dzieciństwie: „Jesteś bękartem i czerwoną świnią”
  4. Agnieszka Woźniak-Starak w młodości. Przypomnijmy, jak bardzo zmieniła się przez lata
  5. Syn Grzegorz Ciechowskiego ma dziś 24 lata. Bruno oddał niezwykły hołd zmarłemu ojcu
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Źródło: jastrzabpost.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl