Ewa Błaszczyk może pochwalić się niezwykle udaną karierą aktorską. Choć jej życie zawodowe to pasmo sukcesów, prywatnie spotkała ją wielka tragedia.

Jedna z jej córek ponad 20 lat temu zapadła w śpiączkę, z której, pomimo wszelkich starań, do dziś nie udało jej się wybudzić. Jak zdradza aktorka, na tę chwilę niewiele więcej może zrobić.

Ewa Błaszczyk o swojej córce

Córka aktorki, Aleksandra od 4 roku życia pozostaje w śpiączce. Zapadła w nią w wyniku zakrztuszenia się tabletką. Przez to dziewczyna znajduje się w stanie wegetatywnym, choć jej mama przez ponad 2 dekady robiła wszystko, by to się zmieniło.

Ewa Błaszczyk założyła nawet fundację Akogo?, której zadaniem było stworzenie specjalnej kliniki o wymownej nazwie Budzik. Ta miała być miejscem walczącym o wybudzanie chorych ze śpiączki. Aktorka może być dumna ze swojej misji, gdyż dzięki jej działalności udało się już uratować wiele osób, choć niestety jeszcze nie tą, od której to wszystko się zaczęło.

W rozmowie z magazynem Viva! aktorka wyjawiła, że na tę chwilę wyczerpała już w zasadzie wszystkie możliwości obecnej medycyny. Zdradziła, że jej córka była leczona nowoczesnymi metodami z Japonii i innych krajów. Te, choć poprawiły stan Aleksandry, nie były w stanie wybudzić jej ze śpiączki.

Ewa Błaszczyk wciąż pozostaje jednak pełna nadziei. Zapewnia, że ma kontakt emocjonalny z córką i czuje, że jest on wzajemny. Dlatego zamierza dalej walczyć o jej zdrowie, sprawdzając coraz to nowsze metody leczenia. Zdradziła, że bacznie obserwuje rozwój medycyny i gdy tylko pojawi się nowy pomysł na wybudzenie córki ze śpiączki, będzie chciała z niego skorzystać.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapomniana prezenterka TVP świętuje dziś urodziny. Co teraz dzieje się z Małgorzatą Halber?
  2. Cała prawda o Manowskiej i Brzozowskim wyszła na jaw. Do sieci trafiło nagranie zza kulis „The Voice Senior”
  3. Co się dzieje z Marzeną Rogalską? W sieci pojawiła się seria nagrań

Źródło: Viva!

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl