Lelum.pl

Fot. youtube.com/ddtvn

Ewa Błaszczyk zaszczepiła córkę leżącą w śpiączce przeciwko COVID-19

27 Października 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Ewa Błaszczyk zdecydowała się zaszczepić przeciwko COVID-19 swoją córkę, która od dwudziestu lat leży w śpiączce. Zrobiła to po uprzedniej konsultacji z lekarzami. W wywiadzie udzielonym dla „Jastrząb Post” opowiedziała, w jakim stanie jest Ola.

Ewa Błaszczyk zdecydowała się zaszczepić przeciwko COVID-19 swoją córkę, która od dwudziestu lat leży w śpiączce. Zrobiła to po uprzedniej konsultacji z lekarzami. W wywiadzie udzielonym dla „Jastrząb Post” opowiedziała, w jakim stanie jest Ola.

66-letnia aktorka ma za sobą traumatyczne przeżycia. Krótko przed wejściem w nowe tysiąclecie zmarł jej małżonek, Jacek Janczarski, a kilka miesięcy później córka Ewy Błaszczyk, Ola Janczarska zachłysnęła się tabletką w wyniku czego zapadła w śpiączkę.

Ewa Błaszczyk zaszczepiła córkę przeciw COVID-19

Zachłyśnięcie się tabletką przez Olę wywołało obrzęk mózgu, a w konsekwencji śpiączkę, w której znajduje się do dziś. Dramatyczne zdarzenia, jakie spotkały Ewę Błaszczyk, skłoniły ją do tego, by założyć fundację „Akogo”, a następnie klinikę „Budzik”, które skutecznie pomagają dzieciom po ciężkich urazach mózgu.

Aktorka bezustannie walczy o powrót córki do zdrowia. W najnowszym wywiadzie, udzielonym portalowi „Jastrząb Post” przyznała, że zaszczepiła Olę przeciwko COVID-19, co wcześniej skonsultowała ze specjalistą.

Niedawno rozmawiałam z profesorem, który się zajmuje szpiczakiem, powiedział, że on zaszczepi siebie, swoją rodzinę i wszystkich swoich pacjentów. Moja córka też jest zaszczepiona. Mimo że była bardzo duża burza mózgów wśród neurologów, bo to nie jest takie oczywiste – mówi Ewa Błaszczyk .

Dodała, że osoby przebywające w śpiączce nie mają prawa i możliwości bronić się samodzielnie. Podkreśliła, że gdyby COVID-19 przedostał się do kliniki, wówczas mógłby rozegrać się dramat. Zastosowano tam wszelkie możliwe środki reżimu sanitarnego.

– Ale te osoby są bezbronne dlatego, że przebywając w śpiączce, bardzo dużo się dzieje w organizmie, który leży, a jesteśmy stworzeni do pionu i do ruchu. Więc powstają różnego typu zaburzenia. Ale przede wszystkim odporność takiej osoby jest taka, jak przy HIV-ie. To są lampy, to jest wypalanie tego wszystkiego. To jest wietrzenie, to jest maska, reżim, rękawiczki. To się po prostu tak odbywa — wspomina.

To nie pierwszy raz, kiedy opowiada o śpiączce córki i swojej fundacji. Niegdyś zrobiła to m.in. w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”. Aktorka sama jest zaszczepiona.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Źródło: jastrzabpost.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Ola Kwaśniewska nazwała siebie "mamusią". To, co właśnie dzieje się na jej profilu, przechodzi pojęcie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Mistrzyni Polski i córka byłego prezydenta wspierają Kubackich. Wymowny "gest" Aleksandry Kwaśniewskiej
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Joanna Racewicz 20 lat temu wyglądała jak kompletnie inna osoba. Aż trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Allan wyniósł się na swoje, ma piękną dziewczynę. Co na to Edyta Górniak? "Jest go dla mnie coraz mniej"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dorota Chotecka w latach szkolnych wyglądała jak milion dolarów. Pokazała zdjęcie "Ale dżaga!"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie tylko Anna kibicowała na trybunach. Iwona Lewandowska pokazała klasę, wybrała zaskakujący dodatek
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]