Dziś od samego rana trwa akcja pt. Media bez wyboru, w której stacje telewizyjne, radiowe, prasa oraz portale internetowe protestują przeciwko planom rządu o wprowadzenie podatku od reklam. Ewa Drzyzga miała dziś rano poprowadzić audycję programu Dzień Dobry TVN. W studio panowała grobowa atmosfera.

Zarządy największych Polskich wydawnictw wystosowały otwarty list do rządu, a w ramach protestu w całym kraju nie są publikowane treści. Ewa Drzyzga postanowiła uchylić rąbka tajemnicy prosto ze studia Dzień Dobry TVN.

Ewa Drzyzga pokazała studio TVN

Od samego rana możemy podziwiać w mediach społecznościowych efekty planów rządu dotyczących wprowadzenia podatku od reklam. Zarówno media, jak i osoby publiczne solidaryzują się i wspólnie protestują przeciwko przytoczonym wyżej planom. Mimo tego wielu dziennikarzy przyszło dziś do pracy, jednak ich plany zawodowe na dziś legły w gruzach.

Jedną z nich jest Ewa Drzyzga, która wraz z Agnieszką Woźniak-Starak miała poprowadzić dzisiejsze wydanie programu Dzień Dobry TVN. Jeszcze wczoraj wieczorem pierwsza z wymienionych dziennikarek zapraszała na Instagramie widzów do oglądania ich ulubionego programu, jednak rano okazało się, że sprawy potoczą się inaczej.

 To jest absolutnie wyjątkowy dzień, ja nie pamiętam w historii swojego dziennikarskiego życia, żeby faktycznie wszystkie media się ze sobą skrzyknęły, żeby to był protest na cały dzień w całej Polsce. Taką planszę zobaczycie dzisiaj, zamiast swojego ulubionego przedpołudniowego programu Dzień Dobry TVN – powiedziała Ewa Drzyzga na swoim Instagramie.

Media społecznościowe również są przepełnione hasłem Media bez wyboru. To wyjątkowa sytuacja, w której Polskie media jeszcze nigdy wcześniej się nie znalazły. Prowadząca nieistniejący już program Rozmowy w toku nie była jedyną, która nadała wprost ze studia Dzień Dobry TVN.

Agnieszka Woźniak-Starak o proteście mediów

Ewa Drzyzga poinformowała, że wraz z nią w studio znajdują się Agnieszka Woźniak-Starak i Mateusz Hładki. Na miejsce pracy stawili się także operatorzy, wydawcy programu oraz pani producent. Współprowadząca Ewy Drzyzgi także dodała od siebie kilka słów, komentując na Insagramie zaistniałą sytuację.

– No słuchajcie, widzieliście co się dzisiaj dzieje na waszych ulubionych portalach i w stacjach telewizyjnych. TVN oczywiście protestuje razem z innymi nadawcami prywatnymi przeciwko podatkowi od reklam, który chce wprowadzić rząd, bo jest to po prosty haracz wprowadzony pod pretekstem walki z Covidem, haracz, który może zniszczyć prywatne media. I tak będzie wyglądał medialny świat. My się przyłączamy, dzisiaj DDTVN nie będzie. Przyszliśmy do studia, w tej chwili idziemy do domu. Także do zobaczenia innym razem – mówiła Agnieszka Woźniak-Starak.

Sytuację postanowił skomentować także Mateusz Hładki, który jest zszokowany tym, co się dzieje dzisiaj w Polsce. Podobnie, jak dziennikarki przyjechał rano do pracy i nie spodziewał się, że sprawy tak się potoczą.

– Słuchajcie, takiej sytuacji jeszcze absolutnie nigdy nie było. Przyjechałem rano do pracy, ale dzisiaj programu DDTVN nie będzie […]  Ogromne pieniądze, to byłby ogromny cios dla mediów, dlatego dzisiaj media w Polsce, niektóre, solidarnie, protestują i programu nie będzie – powiedział Hładki.

Redakcja lelum.pl także przyłącza się do protestu.

Zobacz zdjęcia:

Ewa Drzyzga
fot. instagram.com/ewa_drzyzga

Ewa Drzyzga powiedziała na swoim Instagramie, jaka sytuacja miała miejsce w studio Dzień Dobry TVN dziś rano.

Ewa Drzyzga
fot. instagram.com/ewa_drzyzga/

Program nie mógł zostać nadany przez strajk mediów w całej Polsce.

Ewa Drzyzga
fot. instagram.com/mateusz_hladki_/

Mateusz Hładki także dodał swoje trzy grosze.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: jastrzabpost.pl

Poprzedni artykułEwa Farna w blondzie, wygląda zachwycająco. Niesamowite, jak odmienił ją nowy kolor włosów
Następny artykułMałgorzata Rozenek opowiedziała o swojej wpadce. Gwiazda napiła się własnego mleka
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl